+
Turnering #62
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Helle Brinkmann (Bridgeakademiet) - Jenny Pedersen (Morsø Bridgeklub)
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Liss Eismark - Else Marie Pedersen
N 1
♥
♠3
10
170
170
-4,0
4,0
4,0
21,4
78,6
1,0
53,6
2
S 2♠
♦
5
8
110
110
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
3
NS
Ketty Laugesen - Margit Ørndrup
S 5
♥
♠A
12
480
480
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
4,0
64,3
4
S 2UT
♥
J
8
120
120
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
5
ØV
John Overgaard - Myrna Overgaard
V 4♠
♥
A
9
50
50
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
8,0
78,6
6
V 1
♥
♠J
10
-170
-170
-6,0
6,0
6,0
7,1
92,9
7
ØV
Lis Bjerre - Christian Petersen
V 4♠
♥
7
9
100
100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
2,0
57,1
8
N 3♠
♦
2
8
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
9
NS
Bente Andersen - Maja Lorenz
N 4♠
♥
T
11
450
450
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
7,0
75,0
10
V 2
♥
♦
8
5
300
300
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
11
ØV
Edith Søndergaard - Else Brinkholm
V 2♠
♥
3
9
-140
-140
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
8,0
78,6
12
Ø 3♣
♠A
9
-110
-110
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
13
ØV
Jette Hintz - Ole Randrup
V 2♠
♦
Q
7
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-7,0
25,0
14
Ø 4♠
♥
K
9
50
50
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
15
ØV
Hermann Raasted - Jonna Raasted
V 2
♥
♣2
8
-110
-110
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
0,0
50,0
16
N 3
♦
♠2
9
110
110
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
17
NS
Bent Strøm - Inger Boye
V 3UT
♠5
10
-430
-430
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
1,0
53,6
18
N 3UT
♣9
9
600
600
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
19
NS
Kirsten Sørensen - Evan Larsen
Ø 3
♦
♠9
9
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
-1,0
46,4
20
N 2UT
♠4
8
120
120
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
21
ØV
Edith Olesen - Erik Olesen
V 4
♥
♣Q
8
100
100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
-5,0
32,1
22
S 1UT
♣4
10
180
180
4,0
-4,0
-4,0
78,6
21,4
23
NS
Palle Hallengren Jacobsen - Jesper Gottlieb
Ø 4
♥
♦
K
11
-650
-650
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
-13,0
3,6
24
S 4♣
♦
K
8
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
25
ØV
Bent Andersen - Knud Sørensen
N 4♠
♦
2
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
53,6
26
Ø 4♠
♣6
13
-710
-710
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
27
ØV
Margit Belenius - Inga Maj Askfelt
Ø 3
♦
♠3
8
50
50
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
-10,0
14,3
28
S 2♠
♣6
9
140
140
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
29
NS
(Oversidder)
M+*
M*
1,4
1,4
0,0
60,0
50,0
2,8
60,0
30
M+*
M*
1,4
1,4
0,0
60,0
50,0