+
Turnering #62
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 6: Lotte Dybbro (Blakset-Klubberne) - Alice Gøttsche (Blakset-Klubberne)
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ketty Laugesen - Margit Ørndrup
N 4
♥
♦
A
11
450
450
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
-1,0
46,4
2
S 4
♥
♠Q
7
-300
-300
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
3
ØV
John Overgaard - Myrna Overgaard
N 4
♥
♣A
10
420
420
-6,0
6,0
6,0
7,1
92,9
1,0
53,6
4
S 2♠
♣9
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
5
ØV
Lis Bjerre - Christian Petersen
N 4
♥
♣A
10
620
620
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
-6,0
28,6
6
V 3
♥
♦
A
9
-140
-140
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
7
NS
Edith Søndergaard - Else Brinkholm
V 4♠
♣T
9
100
100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
5,0
67,9
8
N 4♠
♣T
10
420
420
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
9
NS
Jette Hintz - Ole Randrup
N 4♠
♥
3
11
450
450
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
7,0
75,0
10
V 3
♥
♦
8
6
300
300
4,0
4,0
-4,0
78,6
21,4
11
ØV
Hermann Raasted - Jonna Raasted
V 2UT
♣2
6
100
100
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
-1,0
46,4
12
Ø 3♣
♠A
9
-110
-110
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
13
ØV
Conny Møller - Nina Grooss
V 2♠
♥
A
7
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3,0
60,7
14
Ø 4♠
♣A
11
-450
-450
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
15
NS
Bent Strøm - Inger Boye
V 2
♥
♥
2
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
-2,0
42,9
16
N 3
♦
♠2
10
130
130
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
17
NS
Kirsten Sørensen - Evan Larsen
V 2
♥
♦
K
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
-2,0
42,9
18
V 2♠
♦
Q
7
50
50
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
19
NS
Edith Olesen - Erik Olesen
V 3
♦
♥
A
9
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
5,0
67,9
20
N 3UT
♠4
10
630
630
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
21
NS
Palle Hallengren Jacobsen - Jesper Gottlieb
Ø 3UT
♦
3
7
100
100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
0,0
50,0
22
S 1UT
♣4
9
150
150
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
23
NS
Bent Andersen - Knud Sørensen
V 2♠
♦
9
9
-140
-140
2,0
2,0
-2,0
64,3
35,7
-4,0
35,7
24
S 5♣
♦
K
9
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
25
NS
Margit Belenius - Inga Maj Askfelt
N 4♠
♥
3
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-6,0
28,6
26
Ø 6♠
♦
7
12
-1430
-1430
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
27
ØV
(Oversidder)
M*
M+*
0,0
1,4
1,4
50,0
60,0
2,8
60,0
28
M*
M+*
0,0
1,4
1,4
50,0
60,0
29
ØV
Liss Eismark - Else Marie Pedersen
Ø 5
♥
♠A
12
-680
-680
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
0,0
50,0
30
Ø 5
♥
♦
A
10
50
50
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3