+
Turnering #120
Vinoble Open, Vinoble E
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Multihold stilling efter 4. sektion - 4. runde
Vinoble Open, Vinoble E
Holdturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 16:00 - kl. 17:10
Team
Spillere
4-1
Runde
Total
Plac.
1 Team Appletown
Anni Hallberg
-
Bo Blunch
17,33
17,33
10,48 (4)
28
Peter Lilholt
-
Eva Staal
12,78
12,78
12,09 (4)
8
2 Lilleslem :-D
Bjarke Thomsen
-
Sonja Bech
11,61
11,61
8,55 (4)
48
Mette Sand
-
Marianne Mathiesen
4,77
4,77
7,68 (2)
55
Mette Sand
-
Anne Mette Hattens
---
9,96 (2)
32
3 Kristianshøj
Søren Frydenlund
-
Kirsten Thornberg
4,44
4,44
6,14 (4)
60
Eyvind Kornbeck
-
Jette Kornbeck
10,55
10,55
10,64 (4)
23
4 BRIDGE POEJ
John Maagaard
-
Elsebeth Maagaard
14,64
14,64
11,99 (4)
9
Ole Roug Jacobsen
-
Pernille Roug Jacobsen
3,27
3,27
5,36 (4)
61
5 Team Skamlebæk
Flemming Kjær
-
Birte Refsbech
5,04
5,04
10,73 (4)
19
Peter Haff
-
Stella Bach
9,96
9,96
10,65 (4)
22
6 Munka Sweden
Andreas Johansson
-
Kerstin Schlyter-Sunnerholm
8,39
8,39
7,35 (4)
57
Lars-Gunnar Ludvigsson
-
Jens Priess
9,92
9,92
11,81 (4)
10
7 Forza Svendborg
Tom Poulsen
-
Bent Mølmann
7,71
7,71
11,10 (4)
14
Bente Mølmann
-
Dorte Ahlefeldt Laurvig
10,85
10,85
8,94 (4)
46
8 OPTIMISTERNE
Lone Ulrik Jørgensen
-
Jens Jørgensen
4,80
4,80
9,18 (4)
44
Kirsten Marie Nielsen
-
Hans Christian Nielsen
7,40
7,40
8,37 (4)
49
9 TreenhalvB
Bent Hansen
-
Birthe Hansen
9,85
9,85
11,48 (4)
12
Peter Würtz
-
Bodil Würtz
7,21
7,21
9,91 (4)
33
10 Skammekrogen
Grethe Døpping
-
Karsten Dorph
13,32
13,32
10,87 (4)
15
Henning Feirup
-
Bente Dirksen
7,50
7,50
10,74 (4)
18
11 De spilleglade
Irma Holst Pedersen
-
Birthe Hansen
2,50
2,50
7,83 (4)
54
Jonna Hesselhøj
-
Kirsten Filtenborg
8,29
8,29
10,75 (4)
17
12 Østkyst Hustlers
Jacob Buss
-
Lene Schmidt Müller
11,65
11,65
11,71 (4)
11
Lone Larsen
-
Kirsten Bræstrup
10,17
10,17
9,90 (4)
34
13 Henriks Team
Jens Haahr
-
Henrik Henriksen
8,07
8,07
11,46 (4)
13
Karen Schade
-
Preben Bøgh Sørensen
11,77
11,77
9,62 (4)
39
14 De 2 søde og de 2 andre
Søren Roager
-
Vivi Baun Højland
15,20
15,20
9,77 (4)
36
Peder Filskov Schmidt
-
Anita Torlyn
12,60
12,60
9,74 (4)
37
15 Madseravnene
Erik Madsen
-
Lise Madsen
9,82
9,82
10,21 (4)
31
Helle Ravn
-
Svend Ravn
13,26
13,26
9,54 (4)
41
16 Hvor er udgangen?
Tom Kjellerup
-
Merete Kjellerup
8,39
8,39
7,84 (4)
53
Birgitte Engelbrechtsen
-
Katrine Pape Granvig
15,23
15,23
10,45 (4)
29
17 Godt spillet makker
Poul Kelså
-
Anne Lis Pedersen
6,68
6,68
9,57 (4)
40
Søren Rungholm Jensen
-
Niels Rasmussen
12,50
12,50
12,35 (4)
6
18 Valby-kvartetten
Torben Fersløv Andersen
-
Else Lundberg
17,50
17,50
13,22 (4)
2
Jette Hansen
-
Elo Hansen
11,71
11,71
9,33 (4)
43
19 Team Goosetown
Hanne Bruhn
-
Niels Bruhn
15,56
15,56
10,61 (4)
24
Lars Tærsker Hansen
-
Helge Lindegaard
9,45
9,45
6,34 (4)
59
20 Gourmet Holdet
Lars Ulrich Henriksen
-
Sven-Erik Larsen
10,15
10,15
9,66 (4)
38
Irene Borre
-
Elver Rasmussen
12,79
12,79
9,03 (4)
45
21 Søbækken
Anne Lise Alstrup
-
Jørgen Alstrup
10,18
10,18
7,51 (4)
56
Merethe Koefoed
-
Birger Nielsen
6,74
6,74
8,72 (4)
47
22 Skallesmækkerne
Helle Velschow-Rasmussen
-
Karen Hornbeck
12,29
12,29
10,26 (4)
30
Ib Hornbeck
-
Lisbeth Smed
9,15
9,15
10,66 (4)
21
23 Novicerne
Lars Wohlert
-
Benny Malmos
8,35
8,35
8,29 (4)
50
Carlo Vestergaard
-
Tommy Pedersen
9,83
9,83
13,63 (4)
1
24 Fra Ganløse til Randers
Knud Flensted-Jensen
-
Camilla Nørskov Flensted-Jensen
13,32
13,32
10,56 (4)
26
Jørgen Winther
-
Ulla Lægaard
18,78
18,78
12,86 (4)
4
25 Aarstidensdrenge
Ove Sondrup Jensen
-
Knud Andersen
11,93
11,93
13,17 (4)
3
Flemming Nielsen
-
Lars Bo Jensen
8,23
8,23
10,69 (4)
20
26 KASI
Annie Storm
-
Ingrid Ledertoug
14,96
14,96
12,44 (4)
5
Karlo Molbo
-
Sven Storm
10,04
10,04
12,12 (4)
7
27 Storebælts seje søstre
Helle Trier
-
Helle Bergmann
5,36
5,36
8,22 (4)
52
Tove Aakjær Jakobsen
-
Merete Prammann
16,73
16,73
10,53 (4)
27
28 Vi prøver igen
Peter Rahbek Kraunsøe
-
Hella Rahbek
11,61
11,61
9,44 (4)
42
Steen Højlund
-
Vivi Kobylecki
10,08
10,08
10,79 (4)
16
29 Atter fire ned
Frank H. Nielsen
-
Lillian Hansen
6,68
6,68
8,28 (4)
51
Henrik Helle
-
Jørgen Mose Hansen
1,22
1,22
9,86 (4)
35
30 G - T Holdet
Hans Jørn Skov Jensen
-
Inga Jensen
2,67
2,67
7,31 (4)
58
Birgitte Schultz-Møller
-
Kurt Christensen
7,22
7,22
10,58 (4)
25