+
Turnering #120
Vinoble Open, Vinoble D
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
Sektion 2
2.1
Sektion 3
3.1
Sektion 4
4.1
Sektion 5
5.1
Sektion 6
6.1
Sektion 7
7.1
Sektion 8
8.1
Sektion 9
9.1
Sektion 10
10.1
Sektion 11
11.1
Sektion 12
12.1
Sektion 13
13.1
Multihold Bordresultater for 4. sektion - 4. runde
Vinoble Open, Vinoble D
Holdturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 16:00 - kl. 17:10
9
Nord
/
ØV
♠
ED8643
♥
KT74
♦
♣
K43
♠
T2
♥
B3
♦
EKBT852
♣
92
♠
9
♥
D865
♦
43
♣
EDBT65
♠
KB75
♥
E92
♦
D976
♣
87
Datum: 351
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
N 4♠
♠9
10
420
2
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
N 4♠
♦
4
10
420
2
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
N 4♠
♦
4
10
420
2
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
N 4♠
♦
4
11
450
3
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
N 4♠
♦
4
10
420
2
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
N 4♠
♣A
11
450
3
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
N 2UT
♣T
9
150
-5
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
N 4♠
♦
4
10
420
2
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
N 4♠
♦
3
10
420
2
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
N 4♠
♦
4
10
420
2
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
N 4♠
♦
4
10
420
2
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
N 5♠
♦
4
10
-50
-9
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
N 4♠
♥
9
11
450
3
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
N 4♠
♠9
11
450
3
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 3♠
♦
3
10
170
-5
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
N 4♠
♦
4
11
450
3
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
N 4♠
♦
4
11
450
3
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
N 4♠
♦
3
9
-50
-9
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
N 3♠
♦
4
10
170
-5
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
N 4♠
♣A
11
450
3
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
N 4♠
♣A
11
450
3
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
N 4♠
♦
4
10
420
2
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
V 3
♦
D
♠A
8
200
-4
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
N 4♠
♦
4
10
420
2
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
N 4♠
♦
2
11
450
3
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
N 4♠
♦
4
11
450
3
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
N 6♠
♦
4
10
-100
-10
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
N 4♠
♥
5
11
450
3
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
N 4♠
♦
4
11
450
3
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
N 4♠
♥
5
11
450
3
10
Øst
/
Alle
♠
D9652
♥
E973
♦
E7
♣
B6
♠
BT
♥
862
♦
DB4
♣
EKT43
♠
EK7
♥
KDB5
♦
8532
♣
75
♠
843
♥
T4
♦
KT96
♣
D982
Datum: -18
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
Ø 2UT
♠8
8
-120
-3
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
Ø 3
♦
♥
T
9
-110
-3
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
Ø 3UT
♥
T
8
100
3
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
Ø 2UT
♠8
8
-120
-3
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
Ø 3
♦
♠4
8
100
3
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
Ø 2UT
♠8
8
-120
-3
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
Ø 3UT
♥
T
7
200
6
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
Ø 3UT
♠8
6
300
8
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
Ø 3UT
♦
6
9
-600
-11
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
Ø 3UT
♠4
8
100
3
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
Ø 2UT
♠4
6
200
6
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
Ø 3UT
♥
T
8
100
3
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
Ø 2UT
♥
T
8
-120
-3
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
Ø 2UT
♣9
7
100
3
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 2♠
♣5
7
-100
-2
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
Ø 3UT
♥
T
9
-600
-11
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
Ø 3UT
♣2
8
100
3
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
Ø 2UT
♠3
7
100
3
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
Ø 2UT
♥
T
8
-120
-3
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
Ø 3UT
♠4
9
-600
-11
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
N 3♠
♦
Q
7
-200
-5
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
Ø 2UT
♠8
8
-120
-3
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
Ø 5
♦
♥
T
8
300
8
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
V 3UT
♠5
8
100
3
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
Ø 2UT
♣9
7
100
3
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
Ø 3UT
♠8
8
100
3
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
Ø 2UT
♠8
6
200
6
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
Ø 2UT
♠4
7
100
3
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
Ø 3UT
♠8
7
200
6
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
N 3♠
♣7
8
-100
-2
11
Syd
/
-
♠
K3
♥
EDBT94
♦
ED6
♣
KT
♠
ET952
♥
83
♦
B52
♣
D93
♠
DB8
♥
652
♦
T873
♣
E74
♠
764
♥
K7
♦
K94
♣
B8652
Datum: 408
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
N 4
♥
♠Q
10
420
0
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
N 4
♥
♠Q
11
450
1
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
N 4
♥
♠Q
10
420
0
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
N 4
♥
♥
6
10
420
0
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
N 4
♥
♦
8
11
450
1
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
N 4
♥
♥
2
10
420
0
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
N 4
♥
♦
8
11
450
1
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
N 4
♥
♥
5
11
450
1
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
N 4
♥
♥
5
11
450
1
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
N 4
♥
♥
6
11
450
1
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
N 1
♥
♥
6
11
200
-5
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
N 4
♥
♥
2
12
480
2
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
N 4
♥
♥
2
11
450
1
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
N 4
♥
♠Q
10
420
0
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 4
♥
♦
T
11
450
1
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
N 4
♥
♠Q
11
450
1
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
N 3
♥
♠Q
11
200
-5
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
N 4
♥
♥
5
12
480
2
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
N 3
♥
♠Q
10
170
-6
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
N 4
♥
♠Q
10
420
0
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
N 4
♥
♠Q
11
450
1
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
N 4
♥
♣A
11
450
1
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
N 3
♥
♦
8
10
170
-6
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
N 4
♥
♦
8
10
420
0
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
N 4
♥
♥
5
11
450
1
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
N 4
♥
♦
8
10
420
0
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
N 4
♥
♠Q
10
420
0
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
N 4
♥
♠Q
11
450
1
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
N 4
♥
♣A
11
450
1
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
N 4
♥
♠Q
11
450
1
12
Vest
/
NS
♠
92
♥
DT2
♦
EB852
♣
932
♠
876
♥
K87
♦
KD74
♣
EKD
♠
EKDB543
♥
654
♦
T9
♣
7
♠
T
♥
EB93
♦
63
♣
BT8654
Datum: -450
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
V 5♠
♥
2
11
-450
0
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
V 4♠
♣3
11
-450
0
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
V 4♠
♣9
11
-450
0
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
V 6♠
♦
A
11
50
11
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
V 4♠
♠9
11
-450
0
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
V 4♠
♣2
12
-480
-1
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
V 4♠
♣2
11
-450
0
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-11
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
Ø 4♠
♣J
11
-450
0
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
V 5♠
♦
A
12
-480
-1
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
V 4♠
♠2
11
-450
0
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
V 4♠
♠2
12
-480
-1
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
Ø 3♠
♣J
11
-200
6
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
Ø 5♠
♣T
11
-450
0
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
V 4♠
♠2
11
-450
0
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
V 4♠
♣9
12
-480
-1
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
V 4♠
♠9
12
-480
-1
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
V 5♠
♥
2
11
-450
0
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
V 4♠
♣3
11
-450
0
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
V 4UT
♦
5
11
-460
0
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
V 4♠
♠2
11
-450
0
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
V 4♠
♥
2
11
-450
0
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
V 6♠
♦
A
12
-980
-11
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
V 4♠
♠9
11
-450
0
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
V 5♠
♣9
11
-450
0
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
Ø 4♠
♣J
11
-450
0
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
Ø 4♠
♦
6
12
-480
-1
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
V 6♠
♥
2
11
50
11
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
V 5♠
♠9
11
-450
0
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
V 4♠
♣2
11
-450
0
13
Nord
/
Alle
♠
DB754
♥
KDT7
♦
T54
♣
4
♠
E82
♥
53
♦
EK72
♣
B862
♠
63
♥
♦
B9863
♣
EKT973
♠
KT9
♥
EB98642
♦
D
♣
D5
Datum: 101
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
Ø 5
♦
♥
A
13
-640
-12
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
S 4
♥
♦
A
10
620
11
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
S 5
♥
D
♦
A
10
-200
-7
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
S 4
♥
♦
K
10
620
11
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
S 5
♥
D
♦
K
10
-200
-7
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
S 4
♥
♣6
10
620
11
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
N 4
♥
♣K
10
620
11
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
N 5
♥
D
♣A
10
-200
-7
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
S 5
♥
D
♦
A
11
850
13
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
Ø 5♣
♥
A
12
-620
-12
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
N 4
♥
♣A
10
620
11
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
S 4
♥
♦
A
11
650
11
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
S 5
♥
D
♦
A
10
-200
-7
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
Ø 5♣
♦
Q
12
-620
-12
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
S 3
♥
♦
A
10
170
2
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
S 4
♥
♣J
10
620
11
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
S 4
♥
♦
K
10
620
11
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
S 3
♥
♦
A
10
170
2
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
N 5
♥
D
♣A
10
-200
-7
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
S 4
♥
♦
K
10
620
11
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
S 4
♥
♣4
10
620
11
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
S 4
♥
♦
K
10
620
11
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
Ø 5♣
♥
A
12
-620
-12
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
V 6
♦
♠Q
13
-1390
-16
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
S 4
♥
♦
A
10
620
11
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
S 4
♥
♣2
10
620
11
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
Ø 6♣ D
♦
Q
12
-1540
-17
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
S 3
♥
♦
A
10
170
2
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
Ø 5♣
♥
A
12
-620
-12
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
S 4
♥
♦
A
10
620
11
14
Øst
/
-
♠
E62
♥
T64
♦
EDT5
♣
B65
♠
9
♥
D982
♦
4
♣
EKD9743
♠
DB754
♥
3
♦
B97632
♣
2
♠
KT83
♥
EKB75
♦
K8
♣
T8
Datum: 129
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
Ø 5
♦
D
♥
A
5
1400
15
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
S 4
♥
♣A
10
420
7
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
S 3
♥
♣A
9
140
0
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
V 5♣
♥
T
9
100
-1
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
S 4
♥
♣K
9
-50
-5
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
S 4
♥
♣A
10
420
7
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
S 4
♥
♣K
8
-100
-6
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
S 4
♥
♣A
9
-50
-5
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
S 4
♥
♣A
7
-150
-7
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
S 4
♥
♣A
10
420
7
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
S 4
♥
♣A
8
-100
-6
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
S 4
♥
♣A
9
-50
-5
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
S 3
♥
♠9
9
140
0
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
V 5♣
♥
T
10
50
-2
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 4
♥
♣A
8
-100
-6
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
S 4
♥
D
♠9
8
-300
-10
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
S 4
♥
♠9
9
-50
-5
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
S 4
♥
♣A
10
420
7
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
S 4
♥
♠9
9
-50
-5
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
S 4
♥
♣K
9
-50
-5
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
S 4
♥
♣A
8
-100
-6
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
S 4
♥
♣A
9
-50
-5
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
S 4
♥
♣A
9
-50
-5
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
S 4
♥
♣K
10
420
7
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
V 5♣
♥
T
8
150
1
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
S 4
♥
♣Q
9
-50
-5
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
S 4
♥
♣K
10
420
7
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
N 4
♥
♣A
9
-50
-5
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
S 4
♥
♣A
10
420
7
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
V 5♣ D
♥
4
9
300
5
15
Syd
/
NS
♠
EB762
♥
T93
♦
B5
♣
E72
♠
4
♥
B8652
♦
D872
♣
DB9
♠
K983
♥
K74
♦
943
♣
K53
♠
DT5
♥
ED
♦
EKT6
♣
T864
Datum: 346
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
S 4♠
♣Q
10
620
7
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
S 4♠
♥
6
10
620
7
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
S 4♠
♣Q
10
620
7
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
S 4♠
♣Q
10
620
7
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
S 4♠
♣Q
10
620
7
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
S 4♠
♥
2
10
620
7
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
S 4♠
♠4
9
-100
-10
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
S 4♠
♣Q
9
-100
-10
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
S 3UT
♥
8
11
660
7
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
S 4♠
♥
8
10
620
7
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
N 4♠
♦
9
9
-100
-10
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
S 4♠
♣Q
10
620
7
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
S 4♠
♣Q
10
620
7
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
N 2♠
♥
7
8
110
-6
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 4♠
♦
9
9
-100
-10
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
S 4♠
♠4
9
-100
-10
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
N 4♠
♣Q
9
-100
-10
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
S 4♠
♥
8
10
620
7
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
S 4♠
♣Q
10
620
7
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
S 4♠
♦
7
10
620
7
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
N 4♠
♦
8
10
620
7
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
S 4♠
♥
8
10
620
7
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
S 4♠
♣Q
10
620
7
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
N 2♠
♠3
9
140
-5
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
S 4♠
♥
8
8
-200
-11
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
S 4♠
♣Q
9
-100
-10
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
S 4♠
♦
7
11
650
7
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
S 4♠
♠4
9
-100
-10
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
S 4♠
♣Q
9
-100
-10
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
S 4♠
♥
5
10
620
7
16
Vest
/
ØV
♠
EDT
♥
EK9
♦
KB96
♣
D53
♠
K986
♥
DBT
♦
85
♣
BT87
♠
B32
♥
763
♦
E732
♣
K62
♠
754
♥
8542
♦
DT4
♣
E94
Datum: 279
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Far brugte ikke noget.....
Michael Cholewa
-
Jacob Cholewa
Pehabito
Hanne Vilstrup
-
Peter Hven
N 3UT
♣6
10
430
4
2
Hjejlen
Anton Hansen
-
Henry Elmholt
Sæbynitterne
Betty Sørensen
-
Preben Knudsen
N 2UT
♠J
10
180
-3
3
Queens
Hanne Guldager
-
Lise Mikkelsen
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Leif Erik Bru
-
Anne Lise Bru
S 3UT
♠2
9
400
3
4
Dora og drengene
Dora Lind Sørensen
-
Morten Kjærsgaard
Bridge på tværs
Merete Lundbye Petersen
-
Margit Wegge
N 3UT
♥
7
9
400
3
5
Billund All Stars
Tove Nørgaard Pedersen
-
Hanne Hauge
SMYRIL LINE
Henning Langbak
-
Jens Pauli G. Nolsøe
N 3UT
♥
6
9
400
3
6
Dr. Dimons knibeøvelser
Dimon Pedersen
-
Nils Linde Olsen
4Kløveren
Jørn Plet
-
Marianne Durck
N 2UT
♣2
9
150
-4
7
Guldgraverne
Hans Nielsen
-
Bodil Nielsen
Sletten
Christian Hollesen
-
Dorte Hollesen
N 3UT
♠2
9
400
3
8
Kofoeds
Ole Plam
-
Mette Koefoed
K.Y.S
Michael Krefeld
-
Bente Bo Christensen
S 3UT
♥
Q
9
400
3
9
Hallberg
Preben Hallberg
-
Hanne Huge
By Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
S 3UT
♥
Q
9
400
3
10
Kær Hold
Elly Berthelsen
-
Tonni Kjær
Klokkerne fra U(h)re
Dorit Jensen
-
Viggo Lybker
N 3UT
♠3
8
-50
-8
11
Frijens
Knud Erik Jensen
-
Ellen Ejlskov Jensen
Pigerne fra Vest
Kirsten Madsen
-
Bodil Sørensen
N 2UT
♥
7
8
120
-4
12
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov
-
Ellen Margrethe Nielsen
Solstik
Lars Ole Larsen
-
Henning Møller
N 3UT
♥
3
9
400
3
13
Pigerne plus Preben
Jytteneia Kamstrup
-
Lis Pilegaard
NZ Scream
Nicoletta Bartoli
-
Wendy McEntegart
N 2UT
♦
2
10
180
-3
14
Hørlyks Helte
Kirsten Sørensen
-
Erik Hørlyk
Christians-piger
Christian Holme
-
Inge Lise Holme
N 3UT
♣6
10
430
4
15
3 Par fra Fyn
Torben Bentsen
-
Musse Bentsen
hyggespillerne
Peter Sørensen
-
Bente Sørensen
N 3UT
♠J
10
430
4
16
Pehabito
Torben Kelså
-
Birgit Kelså
Far brugte ikke noget.....
Marcus Skyum Myhrmann
-
Anne Sofie Skyum Myhrmann
N 2UT
♦
2
9
150
-4
17
Sæbynitterne
Jens Abildgaard Jensen
-
Else Lentz
Hjejlen
Ole Elert
-
Kaj Leegaard
N 2UT
♥
7
10
180
-3
18
SKILLSMISS Nei... MORD JA...
Tor Mentsen
-
Johan Skattum
Queens
Jonna Sørensen
-
Inge Keiser
N 3UT
♦
2
9
400
3
19
Bridge på tværs
Harry Nanninga
-
Bent Jensen
Dora og drengene
Kurt Andersen
-
Alan Jørgensen
N 2UT
♦
2
8
120
-4
20
SMYRIL LINE
Mona Jensen
-
Jørgen Solsig Nielsen
Billund All Stars
Søren Vinther
-
Lisbeth Høy
S 3UT
♠6
9
400
3
21
4Kløveren
Ulla Elmelund
-
Carl Johan Stolpe
Dr. Dimons knibeøvelser
Mette Bertelsen
-
Tanja Christensen
N 2UT
♠2
9
150
-4
22
Sletten
Mona Ardal
-
Jan Rode Pedersen
Guldgraverne
Vivi Petersen
-
Ole Smith Nielsen
N 2UT
♥
7
9
150
-4
23
K.Y.S
Bjarke Skovgaard
-
Gitte Spanggaard
Kofoeds
Ole Kofoed
-
Mogens Müller
N 3UT
♥
7
10
430
4
24
By Abel
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
Hallberg
Anders Skovsmose Kirkhoff
-
Ulla Kirkhoff Skovsmose
N 3UT
♦
2
8
-50
-8
25
Klokkerne fra U(h)re
Carsten Lysdahl
-
Lilli-Ann Nielsen
Kær Hold
Keld Kjær
-
Bodil Villadsen
N 3UT
♥
7
9
400
3
26
Pigerne fra Vest
Birthe Agersnap
-
Anja Graakjær Altenburg
Frijens
Anna Lise Friis
-
Asger Friis
N 2UT
♠3
9
150
-4
27
Solstik
Ella Myhring Høgedal
-
John Kraaer
De glubske ulve fra Holstebro
Flemming Staghøj
-
Henrik Nielsen
N 2UT
♥
7
9
150
-4
28
NZ Scream
Peer Nicolai Bach
-
Setsuko Lichtnecker
Pigerne plus Preben
Preben Jakobsen
-
Kirsten Inge Klæbel
N 3UT
♦
2
11
460
5
29
Christians-piger
Mette Elbech Jakobsen
-
Annemarie Agnete Brix Bressen
Hørlyks Helte
Astrid Strandbygaard
-
Tommy Johnsen
N 2UT
♠J
10
180
-3
30
hyggespillerne
Jimmi Brock
-
Hakon Jørgensen
3 Par fra Fyn
Astrid Hjortebjerg
-
Hans Theil
N 3UT
♦
2
10
430
4