+
Turnering #122
Festival-hold, B-rækken
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 2
Festival-hold, B-rækken
Serie holdturnering, 14 hold
Holdturnering
Dato: 12-07-2021
Tid: kl. 13:15 - kl. 14:40
#
Hold
Spillere
Bord
1
De glubske ulve fra Holstebro
Steven Sidelmann Basnov (Holstebro Bridgeklub)
Jan Tino Knudsen (Holstebro Bridgeklub)
Henrik Nielsen (Holstebro Bridgeklub)
Sara Stephansen (Holstebro Bridgeklub)
7NS - 14ØV
2
SLAAG
Senna Madsen (Søborg Bridgeklub)
Lotte Glensvig (Blakset-Klubberne)
Aase Midholm (Vedbæk Bridgeklub)
Grethe Larsen (Gentofte Bridgeklub)
7ØV - 14NS
3
PELS
Ellen Fænøe (Bridge Søllerød)
Paula Jakobsen (Bridge Søllerød)
Søren Husted (Hundested Bridgeklub)
Lisa Husted (Hundested Bridgeklub)
6ØV - 13NS
4
SOHO
John Friis (Højby Bridgeklub)
Martin Mouritzen (Kerteminde Bridgeklub)
Jonna Hesselhøj (Odense Damebridgeklub)
Kirsten Filtenborg (Odense Damebridgeklub)
5ØV - 12NS
5
KORT sagt… STIK os en TRiUMF!
Anita Skøtt (Aarhus BK)
Karsten Dorph (Egå Bridgeklub)
Henrik Aardestrup
Gordon Vahle (Aarhus BK)
Anne Lyby Adams (Aarhus BK)
4ØV - 11NS
6
hyggespillerne
Jimmi Brock (Bridgeklubben Højfyn)
Hakon Jørgensen (Grindsted Bridgeklub)
Finn Fog (Grindsted Bridgeklub)
Peter Lyon
Lisbeth Fog (Viborg Esserne)
3ØV - 10NS
7
Bregnegaard Trop
Niels Fensbo (Spar-2, Rønne)
Per Hellung
Leif Sig
Karsten Funder
2ØV - 9NS
8
Toppen af ingenting
Peder Filskov Schmidt (Aarhus BK)
Anita Torlyn (Aarhus BK)
Jens Skak-Nielsen (Aarhus BK)
Lars Faurschou Mathiesen (Aarhus BK)
1ØV - 8NS
9
Humørholdet
Merete Schøller (Bridgeklubben Bellevue)
Svend Harreschou (Reinholdt Bridge)
Else Ostenfeld (Reinholdt Bridge)
Kit Koefoed (Reinholdt Bridge)
2NS - 9ØV
10
4 Hjerter
Irma Holst Pedersen (Odense Damebridgeklub)
Birthe Hansen (Bridgeklubben Skovsbo)
Karen Schade (Læseforeningens Bridgeklub)
Henrik Henriksen (Højby Bridgeklub)
Ella Myhring Høgedal (Højby Bridgeklub)
3NS - 10ØV
11
PHAmilie
Gunn Angelskår
Torbjørn Pedersen
Vidar Pedersen (Bridgeklubben Nord)
Bjørn Pedersen
4NS - 11ØV
12
Jeg har hovedpine skat
Torben Kelså (Ikast Bridgeklub 75)
Steen Jørgensen (Herning Bridgeklub)
Birgit Kelså (Ikast Bridgeklub 75)
Hanne Vilstrup (Ikast Bridgeklub 75)
5NS - 12ØV
13
Petobeel
Else Blomholt (Aalborg Bridgeklub)
Tommy Andersen (Bridgeklubben Nord)
Bente Siggaard Andersen (Bridgeklubben Nord)
Peter Jensen
6NS - 13ØV
14
(Oversidder)
1NS - 8ØV