+
Turnering #94
Danish Dynamite Teams 3, C-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 7
Danish Dynamite Teams 3, C-rækken
Serie holdturnering, 8 hold
Hold-turnering
Dato: 10-01-2021
Tid: kl. 15:00 - kl. 19:00
#
Hold
Spillere
Bord
1
UdkantsDK
Peter Gallmayer (Næstved Bridgeklub)
Johnny Thylin (Faxe Bridgeklub)
Eivind Sveinbjørnsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
Henrik Friis (Turneringsklubben Midtsjælland)
Anne Merete Hedegaard (Haslev Bridge Klub)
Bente Christensen (Turneringsklubben Midtsjælland)
Gerda Silke Holm (Rødovre Bridgeklub)
4ØV - 8NS
2
Ebba og hendes drenge
Ebba Glud (Torsdagsklubben Præstø)
John Maagaard (Bridge 83, Slagelse)
Otto Rump (Skælskør og Omegns Bridgeklub)
Claus Øgard (Ruder Es, Hvidovre)
3ØV - 7NS
3
Malmøekspressen
Jens Astrup (Studenterforeningens BC )
Mikael Velschow-Rasmussen (Studenterforeningens BC )
Pim Bussink (Studenterforeningens BC )
Lars Ejskjær (Studenterforeningens BC )
Perry Sjöberg (Studenterforeningens BC )
Kim Bo Petersen (Studenterforeningens BC )
2ØV - 6NS
4
Cykelmyggene
Benny Marquart (Aarhus BK)
Lars Peter Damgaard (Aarhus BK)
Jørgen Anker Pabst (Aarhus BK)
Troels Buus Thomsen (Aarhus BK)
Kresten Roland Johansen (Aarhus BK)
Preben Taasti (Aarhus BK)
1NS - 5ØV
5
Glostrup og venner
Anne Mette Staugaard (Studenterforeningens BC )
Per Marquardsen (Islev Bridgeklub)
Jørn Lorentzen (Islev Bridgeklub)
Michael Staub (Ballerup Bridge Club)
Susan Hjorslev Lund (Studenterforeningens BC )
Peter Haff (Studenterforeningens BC )
2NS - 6ØV
6
De kom fra Vest
Jeanet Normann (Ikast Bridgeklub 75)
Freya Normann Hven (Aarhus BK)
Peter Hven (Ikast Bridgeklub 75)
Bo Jensen (Herning Bridgeklub)
Fin Hüttel (Herning Bridgeklub)
Torben Agersnap (Ikast Bridgeklub 75)
3NS - 7ØV
7
Vestjyderne
Poul Bo Madsen (Struer Bridgeklub)
Villy Christensen (Herning Bridgeklub)
Ole Wagener (Lemvig Bridgeklub)
Steven Sidelmann Basnov (Holstebro Bridgeklub)
Jan Tino Knudsen (Holstebro Bridgeklub)
Svend Agger (Lemvig Bridgeklub)
4NS - 8ØV
8
5 Jacks
Peter Westrup (One-eyed Jacks)
Carsten Raasteen (One-eyed Jacks)
Lars Frost Mathiesen (One-eyed Jacks)
Henrik Parl
Steen Abildgaard (One-eyed Jacks)
1ØV - 5NS