+
Turnering #163
Divisionsturneringen 2023/2024, 2. division
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 1
Divisionsturneringen 2023/2024, 2. division
Division 2 2023/24
Holdturnering
Handicap-gennemsnit: 6,63
Dato: 07-10-2023
Tid: kl. 12:30 - kl. 16:30
#
Hold
Spillere
HAC
Bord
1
Niels Henriksen
Niels Henriksen
(8,80)
Hans Kristian Sørensen
(6,96)
Trine Bilde
(-0,40)
Charlotte Koch-Palmund
(3,44)
Emil Buus Thomsen
(3,50)
Jens Kofoed
(-0,72)
3,60
6NS - 12ØV
2
Lars Møller Sørensen
Lars Møller Sørensen
(0,11)
Martin Markvard Knudsen
(8,67)
Lars Kirkegaard Nielsen
(S)
(6,84)
Kim Bensby
(8,03)
Bo Lønberg Bilde
(1,29)
Simon Houlberg
(6,64)
5,26
1NS - 7ØV
3
Marlene Henneberg
Marlene Henneberg
(6,20)
Jens Ove Henneberg
(2,97)
Mads Kirstan
(12,27)
Flemming Jørgensen
(-5,30)
Jan Kølbæk
(6,53)
Riccardo Mirasola
(4,92)
4,60
3ØV - 9NS
4
Flemming Bøgh-Sørensen
Flemming Bøgh-Sørensen
(6,83)
Flemming Dahl
(6,22)
Høgni Bærentsen
(S)
(8,31)
Jacob Duschek
(1,72)
Alexander Roberts
(4,01)
5,42
3NS - 9ØV
5
Team Dancon
Henning Østergaard
(3,70)
Torsten Bernes
(4,61)
Flemming Poulsen
(-0,28)
Katrine Martensen-Larsen
(10,56)
Nikolaj Zeeberg
(6,22)
Andreas Rolf-Larsen
(7,69)
5,42
2ØV - 8NS
6
Erik Wied
Erik Wied
(4,83)
Karsten Nissen Pedersen
(3,53)
Frederik Bjerregaard
(7,72)
Mads Berg
(11,07)
Stig Meno Farholt
(17,09)
Henrik Iversen
(4,64)
8,15
1ØV - 7NS
7
Per Gaunø Jensen
Per Gaunø Jensen
(10,60)
Christopher Buur
(11,07)
Lars Venø Jakobsen
(5,26)
Lars Therkildsen
(9,21)
9,03
4ØV - 10NS
8
Malerfirmaet Nielsen & Justesen
Erling Munk Nielsen
(8,51)
Peter Jacobsen
(4,12)
Michael Justesen
(5,10)
Jakob Søegaard
(13,23)
Søren Krasilnikoff
(5,73)
Thomas Kampmann
(7,08)
7,30
4NS - 10ØV
9
Svend Brassøe
Svend Brassøe
(0,89)
Stener Glamann
(7,50)
Martin Kolling Jensen
(12,43)
Brian Nielsen
(10,33)
7,79
5ØV - 11NS
10
Karsten Vinther
Karsten Vinther
(12,28)
Dan Nybo Jensen
(10,23)
Ole Berg Kristensen
(6,32)
Søren Koch
(6,26)
Martin Christoffersen
(11,04)
Vibeke Lund
(16,21)
10,39
5NS - 11ØV
11
Øjvind Hulgaard
Øjvind Hulgaard
(7,02)
Arne Mohr
(2,79)
Lida Hulgaard
(10,17)
Frederik Mørk
(9,23)
Anders Hanberg Sørensen
(10,40)
Jesper Bechsgaard
(5,68)
7,55
6ØV - 12NS
12
Torsten Ertbjerg
Torsten Rasmussen
(5,54)
Marie Henriksen
(S)
(18,55)
Susanne Buus Thomsen
(14,23)
John Andersen
(11,49)
Kirsten Steen Møller
(4,65)
Peter Basse
(6,16)
10,10
2NS - 8ØV