+
Turnering #50
Opvarmning finale - styrke opdelt, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Kirsten Filtenborg - Lars Pilgaard
Opvarmning finale - styrke opdelt, A-rækken
Parturnering
Dato: 29-09-2022
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
16
ØV
Thomas Clausen - Hans Jørgen Sørensen
V 3UT
♥
2
11
-660
-660
3,0
7,0
7,0
30,0
70,0
20,0
66,7
17
V 4♠
♥
K
11
-450
-450
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
18
Ø 3
♦
♣7
7
100
100
7,0
3,0
3,0
70,0
30,0
19
NS
Elly Elmose Andersen - Nils Borre
S 2♠
♣Q
5
-150
-150
6,0
6,0
4,0
60,0
40,0
11,0
36,7
20
Ø 2♠
♥
6
8
-110
-110
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
21
S 2UT
♠T
4
-400
-400
0,0
0,0
10,0
0,0
100,0
22
NS
Solveig Christensen - Johnna Rasmussen
Ø 5
♦
♠K
10
100
100
4,0
4,0
6,0
40,0
60,0
15,8
52,7
23
Ø 4
♥
♠9
10
-620
-620
2,0
2,0
8,0
20,0
80,0
24
V 3UT
♣T
6
@150
150
9,8
9,8
0,2
98,0
2,0
1
ØV
(Oversidder)
M
M*
5,0
5,8
5,8
50,0
58,0
17,4
58,0
2
M
M*
5,0
5,8
5,8
50,0
58,0
3
M
M*
5,0
5,8
5,8
50,0
58,0
4
NS
Cliff Kjersgaard - Søren Skov Svendsen
S 4♠
♣A
9
-100
-100
8,0
8,0
2,0
80,0
20,0
14,0
46,7
5
S 3
♦
♥
6
12
170
170
1,0
1,0
9,0
10,0
90,0
6
S 4
♥
♠9
7
-150
-150
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
7
NS
Knud Stentz-Olesen - Bent Rolin Nilsson
N 2♠
♥
T
7
-100
-100
3,0
3,0
7,0
30,0
70,0
14,0
46,7
8
N 2UT
♠3
10
180
180
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0
9
V 3
♦
♣8
10
-130
-130
6,0
6,0
4,0
60,0
40,0
10
ØV
Martin Larsen (S) - Thomas Jensen
V 2♣
♠K
9
-110
-110
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
24,0
80,0
11
S 4♠
♥
9
9
-50
-50
0,0
10,0
10,0
0,0
100,0
12
Ø 2♠
♦
4
8
-110
-110
6,0
4,0
4,0
60,0
40,0
13
NS
Kia Kjær - Jens Hein Bonde
N 2♣
♦
2
9
110
110
9,0
9,0
1,0
90,0
10,0
23,0
76,7
14
N 3UT
♦
9
10
430
430
9,0
9,0
1,0
90,0
10,0
15
S 3
♦
♠9
8
-100
-100
5,0
5,0
5,0
50,0
50,0