+
Turnering #316
Sep-dec 21, B-rækken BLÅ
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Erling Pedersen - Tage Siggaard
Sep-dec 21, B-rækken BLÅ
Parturnering
Dato: 27-10-2021
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Elin Jensen-Sønderup - Ole Stræde Dalgaard
Ø 3UT
♠8
11
-460
-460
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
16,0
88,9
2
S 4
♥
♦
J
9
-100
-100
0,0
6,0
6,0
0,0
100,0
3
Ø 3♠
♥
K
10
-170
-170
0,0
6,0
6,0
0,0
100,0
4
ØV
Ulla Grønbæk - Else Bjerre Nielsen
Ø 4♠
♦
9
11
-650
-650
4,0
2,0
2,0
66,7
33,3
14,0
77,8
5
Ø 4
♥
♠Q
12
-480
-480
0,0
6,0
6,0
0,0
100,0
6
S 3
♥
♣A
10
170
170
0,0
6,0
6,0
0,0
100,0
7
NS
Bente Verner - Vera Nybo Jensen (S)
Ø 3UT
♦
9
10
-630
-630
4,0
4,0
2,0
66,7
33,3
10,0
55,6
8
Ø 2
♥
♠T
10
-170
-170
0,0
0,0
6,0
0,0
100,0
9
Ø 4♠
♥
A
7
300
300
6,0
6,0
0,0
100,0
0,0
10
ØV
Egon Søndergaard - Thorvald Jakobsen
S 4
♥
♣J
10
620
620
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
5,0
27,8
11
V 4♣ D
♥
A
8
300
300
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
12
Ø 1♠
♥
8
9
-140
-140
1,0
5,0
5,0
16,7
83,3
13
NS
Tove Davidsen - Birthe Molbæk Hansen
N 3
♥
♣A
7
-200
-200
0,0
0,0
6,0
0,0
100,0
9,0
50,0
14
Ø 4
♥
♠T
11
-450
-450
3,0
3,0
3,0
50,0
50,0
15
Ø 4
♥
♠A
8
100
100
6,0
6,0
0,0
100,0
0,0
16
NS
Annie Brix - Ingelise Søndergaard
S 3♣
♦
K
10
130
130
2,0
2,0
4,0
33,3
66,7
14,0
77,8
17
N 4♠
♦
A
11
450
450
6,0
6,0
0,0
100,0
0,0
18
V 3
♥
♥
8
11
-200
-200
6,0
6,0
0,0
100,0
0,0
19
NS
(Oversidder)
M*
M
3,4
3,4
3,0
56,9
50,0
10,3
56,9
20
M*
M
3,4
3,4
3,0
56,9
50,0
21
M*
M
3,4
3,4
3,0
56,9
50,0
22
ØV
Randi Andersen - Else Krogh Andersen
Ø 2UT *
♣T
8
*-120
-120
*6,0
0,0
*0,0
*75,0
0,0
9,0
37,5
23
S 4
♥
*
♠8
10
*620
620
*0,0
6,0
*6,0
*0,0
75,0
24
Ø 3♣ *
♠T
10
*-130
-130
*3,0
3,0
*3,0
*37,5
37,5
25
ØV
Mogens Holst Svendsen - Jens Kristian Ilkjær
N 3UT
♦
5
12
490
490
5,0
1,0
1,0
83,3
16,7
5,0
27,8
26
Ø 2UT
♣4
7
100
100
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
27
S 3
♥
♠T
9
140
140
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7