+
Turnering #227
Kvalifikation 2020, Blå række (B)
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 2: Astrid Søndergaard - Jens Erik Søndergaard
Kvalifikation 2020, Blå række (B)
Parturnering
Dato: 09-09-2020
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
5
NS
Ulla Willumsen - Keld Svendsen
S 1UT
♣3
6
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
10,0
90,0
3,0
57,5
6
V 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
7
V 4♠
♦
6
7
300
300
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
8
N 2
♥
♣2
9
140
140
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
9
NS
Jytte Lambertsen - Dorte Popenda
Ø 2♠
♥
T
8
-110
-110
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
-1,0
47,5
10
N 3♠
♣9
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
11
V 2♠
♥
A
8
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
12
Ø 4♠
♦
6
12
-480
-480
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
13
NS
Henning Dahl - Birgit Skovgaard
V 3♣
♠9
11
-150
-150
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
-6,0
35,0
14
V 2♠
♥
K
7
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
15
V 4
♥
♦
Q
10
-420
-420
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
16
N 3
♦
♥
K
10
130
130
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
17
NS
Kirsten Lykkemark Kudsk - Marianne Berg
Ø 2♣
♦
Q
11
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-1,0
47,5
18
Ø 3UT
♥
3
11
-460
-460
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
19
S 2
♥
♠A
7
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
20
N 4♠
♣A
10
620
620
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
21
NS
Jens Skak-Nielsen - Peder Filskov Schmidt
Ø 5♣ D
♠T
8
500
500
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
1,0
52,5
22
Ø 4♠
♣K
9
100
100
4,0
4,0
-4,0
90,0
10,0
23
V 2♠
♦
T
7
100
100
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
24
V 2UT
♥
T
6
100
100
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
1
NS
Børge Knudsen - Susanne Holm
V 2
♥
♣6
6
100
100
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
10,0
75,0
2
S 1UT
♠J
7
90
90
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
3
N 2♠
♣9
11
200
200
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
4
N 4
♥
♥
3
10
620
620
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0