+
Turnering #223
onsdageftermiddag, A-rækken - GUL
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Jonna Nielson - Herdis Jensen
onsdageftermiddag, A-rækken - GUL
Parturnering
Dato: 23-09-2020
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
9
NS
Rosa Rasmusssen - Bente Frandsen
Ø 3♠
♦
K
9
-140
-140
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
36,0
75,0
10
S 3
♦
♥
J
9
110
110
11,0
11,0
1,0
91,7
8,3
11
S 1♣
♥
8
10
130
130
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
12
Ø 3
♦
♥
6
9
-110
-110
9,0
9,0
3,0
75,0
25,0
13
NS
Annie Sigmer - Ole Kvorning
V 2UT
♥
9
8
-120
-120
2,0
2,0
10,0
16,7
83,3
13,0
27,1
14
V 4♠
♥
J
11
-450
-450
6,0
6,0
6,0
50,0
50,0
15
N 3UT
♦
2
9
600
600
5,0
5,0
7,0
41,7
58,3
16
Ø 3♠
♣A
10
-170
-170
0,0
0,0
12,0
0,0
100,0
17
NS
Gerda Brixen - Lone Madsen
S 4♠
♣7
10
420
420
5,0
5,0
7,0
41,7
58,3
24,0
50,0
18
Ø 2
♦
♣K
9
-110
-110
2,0
2,0
10,0
16,7
83,3
19
S 2UT
♣2
9
150
150
10,0
10,0
2,0
83,3
16,7
20
N 1UT
♦
3
8
120
120
7,0
7,0
5,0
58,3
41,7
21
NS
Bodil Kvorning - Annalise Thorsen
V 1UT
♦
2
9
-150
-150
7,0
7,0
5,0
58,3
41,7
34,0
70,8
22
N 3
♥
♠Q
9
140
140
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
23
Ø 2♠
♥
4
7
100
100
11,0
11,0
1,0
91,7
8,3
24
N 3
♦
♥
A
9
110
110
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
25
NS
Ulla Schultz - Anna Schønemann
V 3♣
♠6
8
100
100
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
40,0
83,3
26
N 3UT
♠2
12
690
690
12,0
12,0
0,0
100,0
0,0
27
N 4
♥
♠T
11
450
450
10,0
10,0
2,0
83,3
16,7
28
S 4
♥
♦
T
10
620
620
10,0
10,0
2,0
83,3
16,7
1
NS
Benny Sørensen - Jan Hansen
P
0
0
8,0
8,0
4,0
66,7
33,3
17,0
35,4
2
N 4
♥
♦
J
9
-100
-100
5,0
5,0
7,0
41,7
58,3
3
V 4♠
♣4
11
-650
-650
0,0
0,0
12,0
0,0
100,0
4
S 4
♦
♣A
11
150
150
4,0
4,0
8,0
33,3
66,7
5
NS
Inga Mathiasen - Berit Løvschall
S 3UT
♠2
6
-300
-300
1,0
1,0
11,0
8,3
91,7
15,0
31,2
6
S 4♠
♣4
11
450
450
7,0
7,0
5,0
58,3
41,7
7
S 3UT
♦
9
10
630
630
4,0
4,0
8,0
33,3
66,7
8
Ø 3UT
♦
7
9
-400
-400
3,0
3,0
9,0
25,0
75,0