+
Turnering #35
Åben par, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Torsten Ørhøj (Aarhus BK) - Birgitte Engelbrechtsen (Aarhus BK)
Åben par, A-rækken
Parturnering
Dato: 17-06-2023
Tid: kl. 10:00 - kl. 16:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
V 3UT
♠4
10
-430
-430
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
2,0
55,0
2
S 4
♥
♦
T
12
680
680
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
3
V 3♠
♥
5
12
-230
-230
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
4
Ø 1♠
♥
Q
8
-110
-110
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
5
N 3♣
♦
K
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6
NS
Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
V 3UT
♦
K
7
200
200
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
7,0
67,5
7
V 3
♥
♠Q
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
8
N 3UT
♦
7
11
460
460
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
Ø 1UT
♠2
5
200
200
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
10
S 3UT
♥
5
11
660
660
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
11
NS
Niels Bræmer - Michael Krefeld
Ø 3
♥
♠Q
9
-140
-140
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
2,0
55,0
12
Ø 4
♥
♣K
10
-420
-420
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
13
Ø 2♠
♥
T
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
14
V 3UT
♠Q
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
15
Ø 2UT
♠2
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
16
NS
Niels Krøjgaard - Mads Krøjgaard
V 4♠
♠2
9
100
100
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
2,0
55,0
17
Ø 3♠
♦
T
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
18
Ø 5
♥
D
♠Q
9
300
300
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
19
P
0
0
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
20
V 3UT
♦
6
11
-660
-660
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
21
NS
Jørgen Rasmussen-Korotayev - Alan Rasmussen
Ø 2♠
♥
5
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-7,0
32,5
22
N 2♠
♥
A
10
170
170
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
23
S 3♠
♥
6
7
-200
-200
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
24
S 4
♥
♣7
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
25
Ø 4
♥
♣A
10
-620
-620
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
26
NS
Lars Peter Damgaard - Benny Marquart
S 3
♦
♠J
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
52,5
27
N 3UT
♥
6
11
460
460
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
28
Ø 3UT
♣2
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
29
N 3UT
♣6
9
600
600
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
30
Ø 2♣
♠8
7
50
50
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
31
NS
Anita Torlyn - Lars Valdemar Hansen
Ø 2♠
♦
A
8
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3,0
57,5
32
V 3UT
♥
2
9
-600
-600
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
33
N 3♠
♦
K
10
170
170
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0
34
Ø 5
♥
D
♦
A
9
300
300
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
35
V 3♠
♥
A
8
100
100
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
36
NS
Jens Skak-Nielsen - Peder Filskov Schmidt
N 3UT
♥
9
9
600
600
-1,0
-1,0
1,0
37,5
62,5
0,0
50,0
37
V 3♠
♣A
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
12,5
87,5
38
Ø 3UT
♥
T
10
-630
-630
1,0
1,0
-1,0
62,5
37,5
39
Ø 3UT
♠3
8
100
100
3,0
3,0
-3,0
87,5
12,5
40
V 3UT
♠4
12
-490
-490
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
41
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Bente Bo Christensen
Ø 4
♥
♠A
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
0,0
50,0
42
N 4♠
♦
A
10
620
620
2,0
2,0
-2,0
75,0
25,0
43
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
25,0
75,0
44
S 5
♦
♠3
11
600
600
-4,0
-4,0
4,0
0,0
100,0
45
Ø 4
♥
♦
4
11
-650
-650
4,0
4,0
-4,0
100,0
0,0