+
Turnering #275
1. parkvalifikation, A-rækken - RØD
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 24: Bente Jensen - Søren Windelin
1. parkvalifikation, A-rækken - RØD
Parturnering
Dato: 10-09-2019
Tid: kl. 13:30 - kl. 17:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
11
ØV
Birte Termansen - Lise-Lotte Ferdinandsen
V 6
♥
♠8
13
-1010
-1010
-12,0
12,0
12,0
0,0
100,0
8,0
56,7
12
V 3UT
♦
5
6
150
150
11,0
-11,0
-11,0
95,8
4,2
13
S 2♠
♣K
9
140
140
-1,0
1,0
1,0
45,8
54,2
14
Ø 3♣ D
♦
A
8
100
100
-6,0
6,0
6,0
25,0
75,0
15
V 3
♦
♥
A
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
21
NS
Alice Neertoft - Carsten Neertoft
Ø 3♣
♥
7
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
62,5
37,5
18,0
65,0
22
N 3♠
♣7
9
140
140
11,0
11,0
-11,0
95,8
4,2
23
S 2♠
♦
5
8
110
110
-5,0
-5,0
5,0
29,2
70,8
24
S 2UT
♠6
9
150
150
1,0
1,0
-1,0
54,2
45,8
25
S 2♠
♥
A
8
110
110
8,0
8,0
-8,0
83,3
16,7
6
NS
Lajla Degn-Petersen - Bo Lütken
Ø 3UT
♣7
9
-600
-600
3,0
3,0
-3,0
62,5
37,5
-1,0
49,2
7
N 2
♦
♦
J
11
150
150
-3,0
-3,0
3,0
37,5
62,5
8
V 4
♥
♦
A
9
50
50
8,0
8,0
-8,0
83,3
16,7
9
N 3
♥
♣Q
7
-100
-100
1,0
1,0
-1,0
54,2
45,8
10
Ø 6UT
♦
6
12
-1440
-1440
-10,0
-10,0
10,0
8,3
91,7
16
ØV
Jørgen Chr. Andersen - Niels Jørgen Poulsen
V 4
♥
♠A
10
-620
-620
-3,0
3,0
3,0
37,5
62,5
15,6
63,0
17
Ø 3UT
♦
2
9
-400
-400
-2,0
2,0
2,0
41,7
58,3
18
Ø 2♠
♦
T
10
-170
-170
-12,0
12,0
12,0
0,0
100,0
19
N 4♠
♣T
9
-50
-50
-4,0
4,0
4,0
33,3
66,7
20
S 3UT
♠6
9
600
600
5,4
-5,4
-5,4
72,6
27,4
1
ØV
Jørgen Hansen - Torben Brandt
Ø 2UT
♦
5
6
100
100
7,0
-7,0
-7,0
79,2
20,8
-26,9
27,6
2
S 3UT
♣9
8
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
29,2
70,8
3
Ø 3
♦
♠9
7
200
200
7,0
-7,0
-7,0
79,2
20,8
4
Ø 4♠
♥
9
8
200
200
6,0
-6,0
-6,0
75,0
25,0
5
N 3
♥
♣A
9
140
140
11,9
-11,9
-11,9
99,7
0,4