+
Turnering #276
Imp-parturnering, C-rækken - GUL
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Bente Grandjean Nielsen - Birgitte Friis
Imp-parturnering, C-rækken - GUL
Parturnering
Dato: 27-11-2023
Tid: kl. 12:30 - kl. 16:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
16
NS
Trudi Sønneland - Lene Munthe
V 1
♥
♣A
8
-110
-110
-2,2
-2,2
2,2
-11,0
17
V 2
♥
♠A
7
50
50
-0,8
-0,8
0,8
18
Ø 1♠ D
♦
A
9
-360
-360
-8,0
-8,0
8,0
19
ØV
Gerda Kok - Jytte Wexøe
S 5♣
♦
K
11
400
400
4,2
-4,2
-4,2
-6,7
20
Ø 3
♦
♠K
9
-110
-110
-1,0
1,0
1,0
21
V 2
♥
♣A
9
-140
-140
3,5
-3,5
-3,5
28
NS
Karen Bohr - Alice B Heller (S)
N 5
♦
♣T
9
-200
-200
0,4
0,4
-0,4
-9,8
29
N 5
♦
♣8
9
-200
-200
-6,2
-6,2
6,2
30
N 1♠
♥
4
10
170
170
-4,0
-4,0
4,0
7
NS
(Oversidder)
M*
M
-1,7
-1,7
0,0
-5,2
8
M*
M
-1,7
-1,7
0,0
9
M*
M
-1,7
-1,7
0,0
22
ØV
Joan Krøier - Karen Dyekjær
N 3
♥
♠2
8
-50
-50
0,4
-0,4
-0,4
4,0
23
N 4♠
♦
T
9
-100
-100
-0,6
0,6
0,6
24
N 2
♥
♣8
6
-100
-100
-3,8
3,8
3,8
13
ØV
Birgit Lemvigh - Dorthe J. Brandt
S 3♠
♦
3
10
170
170
2,8
-2,8
-2,8
-1,6
14
N 4♠
♥
A
10
420
420
1,6
-1,6
-1,6
15
S 1♣
♥
A
4
-300
-300
-2,8
2,8
2,8
10
ØV
Dorthe Bjerregaard - Hanne Bjerregaard
Ø 3
♥
♣T
9
-140
-140
-4,8
4,8
4,8
-0,8
11
S 3
♦
♣A
10
130
130
3,6
-3,6
-3,6
12
Ø 2
♥
♣A
7
50
50
2,0
-2,0
-2,0
1
NS
Anne Kugler - Birgit Birck
S 2♠
♥
J
6
-100
-100
-0,8
-0,8
0,8
-7,0
2
N 4
♥
♠T
9
-100
-100
-5,6
-5,6
5,6
3
N 2♠
♣A
10
170
170
-0,6
-0,6
0,6
25
ØV
Kirsten Seest - Edith Thorup
Ø 3
♥
♣8
6
300
300
-2,0
2,0
2,0
-5,6
26
Ø 4
♥
♣2
7
300
300
4,0
-4,0
-4,0
27
N 1UT
♠6
10
180
180
3,6
-3,6
-3,6
4
NS
Annette Dupont - Hanne Øster
Ø 4
♥
♠5
12
-680
-680
-2,8
-2,8
2,8
-8,4
5
Ø 1UT
♥
K
8
-120
-120
-1,6
-1,6
1,6
6
Ø 2♠
♥
K
10
-170
-170
-4,0
-4,0
4,0