+
Turnering #9
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 15: Louise Sigvardt (Viborg Esserne) - Thomas Sigvardt (Viborg Esserne)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Bibi Jessen - Henni Karlsen
S 1UT
♥
A
7
90
90
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
-6,0
37,5
2
Ø 4♠
♦
J
8
100
100
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
3
N 1♠
♦
A
7
80
80
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
4
NS
Birgit Petersen - Peter Autrup
Ø 4
♥
♠A
10
-620
-620
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
-22,0
4,2
5
V 3UT
♥
6
13
-520
-520
-6,0
-6,0
6,0
12,5
87,5
6
Ø 5
♦
♥
A
11
-600
-600
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
7
NS
Ellen Jepsen - Erik Jepsen
V 1
♦
♥
Q
8
-90
-90
-5,0
-5,0
5,0
18,8
81,3
-15,0
18,8
8
N 3UT
♠5
8
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
12,5
87,5
9
V 3♠
♥
K
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
10
NS
Annette Brummerstedt - Bente Roed Jensen
S 3
♦
♠8
10
130
130
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
-8,8
31,8
11
N 2UT
♥
J
6
-100
-100
-6,8
-6,8
6,8
7,8
92,2
12
Ø 3
♥
♣A
10
-170
-170
-6,0
-6,0
6,0
12,5
87,5
13
ØV
Jens Petersen - Vibeke Hastrup
N 1
♥
♦
A
6
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
-5,0
39,6
14
Ø 2UT
♣T
8
-120
-120
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
15
N 2
♦
♠2
10
130
130
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
16
NS
Sanne Busk - Alejandra Mørk
V 4
♥
♣6
10
-620
-620
-7,0
-7,0
7,0
6,3
93,8
0,0
50,0
17
S 3
♦
♥
9
9
110
110
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
18
N 4♠
♥
4
11
650
650
3,0
3,0
-3,0
68,8
31,3
19
ØV
Birgitte Krogsgaard - Henning Jørgensen
N 2♠
♥
A
11
200
200
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
9,0
68,8
20
Ø 3♣
♠3
9
-110
-110
-7,0
7,0
7,0
6,3
93,8
21
N 3♣
♠4
10
130
130
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
22
NS
Karina Grube - Daniel von Mehren-Marx
V 3♠
♥
K
7
200
200
1,0
1,0
-1,0
56,3
43,8
12,0
75,0
23
S 2UT
♦
4
9
150
150
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0
24
N 2UT
♦
7
8
120
120
3,0
3,0
-3,0
68,8
31,3
25
ØV
Axella Christensen - Mette Marie Hansen
N 3UT
♥
3
10
430
430
7,0
-7,0
-7,0
93,8
6,3
-5,0
39,6
26
N 2UT
♣2
8
120
120
1,0
-1,0
-1,0
56,3
43,8
27
S 7♣
♠A
12
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
31,3
68,8
28
ØV
Arne Skov - Sonny Buhl
S 3UT
♦
6
11
660
660
7,0
-7,0
-7,0
93,8
6,3
-4,0
41,7
29
Ø 3♣
♥
J
8
100
100
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
30
V 1
♥
♣K
7
-80
-80
-6,0
6,0
6,0
12,5
87,5
31
ØV
Kim Meyer - Henning Bay
N 2♠
♥
4
6
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
0,0
100,0
15,4
82,0
32
S 3
♦
♠3
7
-100
-100
-3,4
3,4
3,4
28,9
71,1
33
S 2
♦
♥
3
12
170
170
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
34
NS
Mia Mydtskov - Betina Bertramsen
N 3UT
♦
Q
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0
1,0
52,1
35
Ø 2♠
♥
2
9
-140
-140
-7,0
-7,0
7,0
6,3
93,8
36
V 2UT
♠3
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0