+
Turnering #9
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Karen Skaarup (Blakset-Klubberne) - Margit Østergaard (Ringkøbing Bridgeklub)
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Birgitte Kammer - Helle Rønn
S 2UT
♠J
6
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
-11,0
29,6
2
Ø 3♠
♦
J
9
-140
-140
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
3
N 1UT
♠T
5
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
4
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-1,8
-2,3
-2,3
40,0
37,4
-6,8
37,4
5
M-
M*
-1,8
-2,3
-2,3
40,0
37,4
6
M-
M*
-1,8
-2,3
-2,3
40,0
37,4
7
ØV
Shiela Egede - Hanne Sørensen
N 2♠
♠2
7
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6,0
61,1
8
N 3UT
♣2
10
430
430
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
9
V 2♠
♥
7
8
-110
-110
-4,0
4,0
4,0
27,8
72,2
10
NS
June Heathcote - Pia Stærmose
S 2
♦
♠5
9
110
110
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
-6,0
38,9
11
N 1♣
♦
6
8
90
90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
12
V 1♣
♥
9
9
-110
-110
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
13
NS
Lene Andersen - Kim Schultz
N 1
♥
♦
2
7
80
80
-4,0
-4,0
4,0
27,8
72,2
-16,0
20,4
14
V 3UT
♥
2
10
-430
-430
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
15
N 2
♦
♠2
8
90
90
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
16
ØV
Hanne Husum-Christiansen - Hanne Krogager
Ø 2UT
♣T
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-2,0
46,3
17
M
M
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
18
N 5♠
♦
T
11
650
650
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
19
ØV
Bitten Mærsk Jønstrup - Mariann Milling Hofma
N 3♠
♦
Q
10
170
170
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
15,0
77,8
20
N 3
♥
♣4
7
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
21
N 1♠
♣6
10
170
170
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
22
NS
Inge Pedersen - Anne Grethe Hansen
Ø 1UT
♣4
7
-90
-90
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
-13,0
25,9
23
S 3UT
♦
6
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
24
N 1UT
♦
7
7
90
90
-1,0
-1,0
1,0
44,4
55,6
25
NS
Rickard Vannby - Eva Opstrup
S 3UT
♠Q
8
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
16,7
83,3
-15,0
22,2
26
N 3UT
♣6
8
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
27
S 4♣
♠A
10
130
130
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
28
NS
Igor Silfen - Gitte Leth
S 2UT
♥
4
8
120
120
-6,7
-6,7
6,7
13,0
87,0
-10,7
30,2
29
Ø 4♣
♠4
10
-130
-130
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
30
S 2♣
♥
2
10
130
130
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
31
NS
Christina Egstrup - Thomas Lund
V 4♠
♦
7
8
100
100
9,0
9,0
-9,0
100,0
0,0
1,0
51,9
32
S 4
♦
♥
9
6
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
33
N 3UT
♣6
11
460
460
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
34
ØV
Merete Rønne - Annette Wulff Sørensen
Ø 1UT
♠Q
4
150
150
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
-23,0
7,4
35
N 3
♥
♠6
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
77,8
22,2
36
V 4
♥
♦
K
7
300
300
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0