+
Turnering #64
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 40: Silas Weber Iversen (Hjerter Dame, Birkerød) - Jacob Benjamin Cholewa (Young Sharks)
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 17-07-2022
Tid: kl. 09:30 - kl. 13:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Steffen Yding - Johan Bayer
S 3♣
♣T
11
150
150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-16,9
37,7
2
V 4
♥
♠T
9
50
50
12,6
-12,6
-12,6
77,3
22,7
3
N 4
♥
♣A
10
420
420
4,4
-4,4
-4,4
59,5
40,5
4
ØV
Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen
V 3UT
♥
T
9
-600
-600
7,3
-7,3
-7,3
65,9
34,1
-8,4
44,0
5
S 3UT
♥
J
6
-300
-300
-21,9
21,9
21,9
2,4
97,6
6
N 4
♥
♠K
10
420
420
23,0
-23,0
-23,0
99,9
0,1
7
ØV
Vilhelm Christiansen - Per Frederiksen
Ø 2♠
♥
T
9
-140
-140
-13,1
13,1
13,1
21,5
78,5
-18,2
36,8
8
Ø 4♠ D
♦
K
7
500
500
21,9
-21,9
-21,9
97,6
2,4
9
N 6
♥
♣A
10
-100
-100
9,4
-9,4
-9,4
70,4
29,6
10
ØV
Anton Sathiesh Casipillai - Carsten Abildgaard
S 2♠
♠6
9
140
140
-14,6
14,6
14,6
18,2
81,8
16,7
62,1
11
N 3UT
♥
K
8
-50
-50
-11,5
11,5
11,5
25,1
75,0
12
V 2
♦
♥
A
9
-110
-110
9,4
-9,4
-9,4
70,4
29,6
13
ØV
Peter Boel Nielsen - Eli Christensen
Ø 3UT
♦
6
9
-600
-600
-18,8
18,8
18,8
9,2
90,8
15,7
61,3
14
V 5♠
♣A
5
300
300
20,9
-20,9
-20,9
95,4
4,6
15
Ø 3UT
♣5
11
-460
-460
-17,7
17,7
17,7
11,4
88,6
16
ØV
Helle Rasmussen (S) - Lone Bilde
N 1UT
♥
3
8
120
120
10,4
-10,4
-10,4
72,7
27,3
19,8
64,4
17
S 4
♥
♠6
8
-100
-100
-20,9
20,9
20,9
4,6
95,4
18
Ø 4♠
♣9
10
-420
-420
-9,4
9,4
9,4
29,6
70,4
19
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
S 1UT
♠2
7
90
90
-8,4
8,4
8,4
31,9
68,2
37,6
77,2
20
N 4♠
♦
6
9
-100
-100
-17,7
17,7
17,7
11,4
88,6
21
V 4
♥
♠5
9
50
50
-11,5
11,5
11,5
25,1
75,0
22
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 3UT
♥
8
11
460
460
-1,0
-1,0
1,0
47,7
52,3
-16,7
37,9
23
S 5♣ D
♠K
9
-500
-500
-5,2
-5,2
5,2
38,7
61,3
24
Ø 4
♥
♥
6
11
-450
-450
-10,4
-10,4
10,4
27,3
72,7
25
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 3UT
♠5
9
400
400
10,4
10,4
-10,4
72,7
27,3
-5,2
46,2
26
V 1UT
♣6
11
-210
-210
-6,3
-6,3
6,3
36,4
63,6
27
S 3UT
♦
5
9
400
400
-9,4
-9,4
9,4
29,6
70,4
28
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
S 4♠
♥
2
11
650
650
11,5
11,5
-11,5
75,0
25,1
5,2
53,8
29
S 2
♦
♠2
6
-200
-200
-14,6
-14,6
14,6
18,2
81,8
30
S 2♠
♥
Q
10
170
170
8,4
8,4
-8,4
68,2
31,9