+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 82: Jesper Kampmann (Blakset-Klubberne) - Lars R. Mathiesen (Blakset-Klubberne)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
S 4♠
♥
5
11
450
450
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
15,0
58,5
2
V 3
♦
♣6
5
200
200
2,0
2,0
-2,0
52,3
47,7
3
ØV
Arne Steen Sørensen - Birgitte Drehn
N 6UT
♦
J
12
990
990
10,0
-10,0
-10,0
61,4
38,6
-23,0
36,9
4
V 4♠
♣2
9
100
100
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
5
NS
Eigil Hansen - Morten W. Jørgensen
Ø 4
♥
♣7
10
-420
-420
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-3,0
48,3
6
Ø 3
♥
♦
4
12
-230
-230
21,0
21,0
-21,0
73,9
26,1
7
ØV
Flemming Poulsen - Lars Kirkegaard Nielsen
Ø 3UT
♦
T
13
-720
-720
31,4
-31,4
-31,4
85,7
14,3
-38,4
28,2
8
V 3♠
♦
A
10
-170
-170
7,0
-7,0
-7,0
58,0
42,1
9
NS
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
V 4♣
♦
T
11
-150
-150
10,0
10,0
-10,0
61,4
38,6
-19,7
38,8
10
Ø 2
♥
♦
Q
10
-170
-170
-29,7
-29,7
29,7
16,3
83,7
11
NS
Dan Mungaard - Michael Staub
S 3UT
♠6
9
400
400
5,0
5,0
-5,0
55,7
44,3
-12,0
43,2
12
Ø 1UT
♦
K
7
-90
-90
-17,0
-17,0
17,0
30,7
69,3
13
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
S 1UT
♥
K
9
150
150
16,0
16,0
-16,0
68,2
31,8
34,0
69,3
14
S 3
♦
♥
Q
7
-100
-100
18,0
18,0
-18,0
70,5
29,6
15
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
V 2
♥
♠5
9
-140
-140
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
19,0
60,8
16
Ø 4
♦
♥
T
8
200
200
27,0
27,0
-27,0
80,7
19,3
17
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
S 5
♦
D
♠A
10
-100
-100
22,0
22,0
-22,0
75,0
25,0
-10,0
44,3
18
N 2UT
♥
7
6
-200
-200
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
19
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
Ø 4
♥
♥
T
9
100
100
38,9
38,9
-38,9
94,2
5,8
23,5
63,4
20
V 6UT
♠T
12
-1440
-1440
-15,3
-15,3
15,3
32,6
67,4
21
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
S 3
♥
♠A
8
-100
-100
17,0
17,0
-17,0
69,3
30,7
44,0
75,0
22
Ø 1UT
♣A
5
200
200
27,0
27,0
-27,0
80,7
19,3
23
ØV
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 4UT
♠Q
10
630
630
30,0
-30,0
-30,0
84,1
15,9
-11,0
43,8
24
N 3
♦
♥
A
7
-100
-100
-19,0
19,0
19,0
28,4
71,6
25
ØV
Annette Prehn - Susan Just Olesen
N 5
♦
♥
A
10
-50
-50
-29,0
29,0
29,0
17,1
83,0
52,0
79,6
26
V 4
♥
♣8
10
-620
-620
-23,0
23,0
23,0
23,9
76,1
27
ØV
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
N 2
♥
♣J
9
140
140
19,0
-19,0
-19,0
71,6
28,4
-28,0
34,1
28
S 3UT
♠3
11
660
660
9,0
-9,0
-9,0
60,2
39,8
29
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
V 4♠
♥
8
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
38,4
61,6
11,3
56,4
30
N 3
♥
♣J
10
170
170
-1,0
1,0
1,0
48,8
51,2