+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 70: Henrik Rübner-Petersen (Ballerup Bridge Club) - Michael Rübner-Petersen (Ballerup Bridge Club)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
S 4♠
♣J
10
420
420
-27,0
27,0
27,0
19,3
80,7
60,0
84,1
2
N 2UT
♥
2
8
120
120
-33,0
33,0
33,0
12,5
87,5
3
ØV
Fie Fischer - Andreas Andersen
S 6
♥
♦
A
12
980
980
-21,0
21,0
21,0
26,1
73,9
8,0
54,5
4
V 4♠
♣2
9
100
100
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
5
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
V 4♠
♦
2
10
-420
-420
-24,0
24,0
24,0
22,7
77,3
45,0
75,6
6
Ø 4
♥
♦
4
12
-680
-680
-21,0
21,0
21,0
26,1
73,9
7
ØV
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
V 6
♥
♣J
13
-1460
-1460
11,5
-11,5
-11,5
63,1
36,9
18,5
60,5
8
V 4♠
♦
A
10
-420
-420
-30,0
30,0
30,0
15,9
84,1
9
ØV
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
Ø 3♠
♥
J
8
100
100
37,0
-37,0
-37,0
92,1
8,0
-25,8
35,4
10
Ø 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-11,3
11,3
11,3
37,2
62,8
11
ØV
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 3UT
♣2
9
400
400
5,0
-5,0
-5,0
55,7
44,3
-46,0
23,9
12
Ø 2UT
♦
K
5
150
150
41,0
-41,0
-41,0
96,6
3,4
13
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 1UT
♥
K
8
120
120
-13,0
-13,0
13,0
35,2
64,8
5,0
52,8
14
S 4
♦
D
♠J
9
-100
-100
18,0
18,0
-18,0
70,5
29,6
15
ØV
Erik Rolf Olson - Tommy B. Olsen
Ø 2♠
♦
6
8
-110
-110
19,0
-19,0
-19,0
71,6
28,4
-14,0
42,0
16
N 3
♥
♠4
7
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
44,3
55,7
17
ØV
John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen
S 5
♦
D
♠A
10
-100
-100
22,0
-22,0
-22,0
75,0
25,0
-50,0
21,6
18
Ø 2UT
♥
T
6
100
100
28,0
-28,0
-28,0
81,8
18,2
19
NS
Kjeld Hansen - Preben Schmidt
Ø 3
♥
♣A
9
-140
-140
-4,1
-4,1
4,1
45,4
54,7
-19,4
39,0
20
V 6UT
♠T
12
-1440
-1440
-15,3
-15,3
15,3
32,6
67,4
21
NS
Chris Demant - Henrik Demant
V 5
♦
D
♥
2
10
100
100
35,0
35,0
-35,0
89,8
10,2
53,0
80,1
22
N 2♠
♦
A
9
140
140
18,0
18,0
-18,0
70,5
29,6
23
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
S 3UT
♥
7
8
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
27,3
72,7
57,0
82,4
24
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-37,0
37,0
37,0
8,0
92,1
25
ØV
Inge Keiser - Peter Enevoldsen
S 3UT
♥
7
10
430
430
33,0
-33,0
-33,0
87,5
12,5
-10,0
44,3
26
V 4
♥
♣9
10
-620
-620
-23,0
23,0
23,0
23,9
76,1
27
NS
(Oversidder)
M*
M-
4,1
4,1
-8,8
54,7
40,0
8,3
54,7
28
M*
M-
4,1
4,1
-8,8
54,7
40,0
29
ØV
Carsten Lysdahl - Lilli-Ann Nielsen
V 4♠
♦
T
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
38,4
61,6
39,9
72,7
30
N 3
♦
♣6
8
-50
-50
-29,7
29,7
29,7
16,3
83,7