+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 6: Jan Andersen (Vejle BridgeCenter) - Niels Krøjgaard (Akademisk Bridgeklub, Århus)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Lars Therkildsen - Daniel Ravn Tylvad
S 4♠
♥
3
11
450
450
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
47,0
76,7
2
N 3UT
♥
4
12
690
690
34,0
34,0
-34,0
88,6
11,4
3
NS
Mogens Boysen - Peter Laursen
N 6UT
♦
J
12
990
990
10,0
10,0
-10,0
61,4
38,6
23,0
63,1
4
Ø 4UT
♥
9
9
100
100
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
5
NS
Jannich Laursen - Michael Hvass Miller
V 2
♥
♣J
9
-140
-140
28,0
28,0
-28,0
81,8
18,2
7,0
54,0
6
Ø 4
♥
♣T
12
-680
-680
-21,0
-21,0
21,0
26,1
73,9
7
NS
Søren Koch - Ole Berg Kristensen
Ø 6UT
♣K
13
-1470
-1470
-19,9
-19,9
19,9
27,4
72,6
-12,9
42,7
8
V 3♠
♦
A
10
-170
-170
7,0
7,0
-7,0
58,0
42,1
9
NS
Mathias Bruun - Martin Schaltz
V 3UT
♥
2
10
-630
-630
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
-43,3
25,4
10
Ø 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-11,3
-11,3
11,3
37,2
62,8
11
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
N 3UT
♦
Q
9
400
400
5,0
5,0
-5,0
55,7
44,3
37,0
71,0
12
Ø 1UT
♦
K
5
100
100
32,0
32,0
-32,0
86,4
13,6
13
NS
Viktor Kolding - Karl Lasthein
S 1UT
♣6
7
90
90
-29,0
-29,0
29,0
17,1
83,0
13,0
57,4
14
N 1UT
♦
4
9
150
150
42,0
42,0
-42,0
97,7
2,3
15
NS
Peter Boel Nielsen - Eli Christensen
V 2
♥
♣5
10
-170
-170
-37,0
-37,0
37,0
8,0
92,1
-68,0
11,4
16
Ø 5
♦
♣4
11
-600
-600
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
17
NS
Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
-20,0
38,6
18
N 1UT
♥
7
6
-100
-100
-12,0
-12,0
12,0
36,4
63,6
19
NS
Sigurd Lauge Pedersen - Stig Werdelin
Ø 2
♥
♦
9
8
-110
-110
15,3
15,3
-15,3
67,4
32,6
0,0
50,0
20
V 6UT
♦
3
12
-1440
-1440
-15,3
-15,3
15,3
32,6
67,4
21
NS
Else Waage - Christian Patric Vaqué
Ø 4♠
♥
K
7
150
150
44,0
44,0
-44,0
100,0
0,0
86,0
98,9
22
S 3UT D
♥
J
10
650
650
42,0
42,0
-42,0
97,7
2,3
23
NS
Silas Weber Iversen - Jacob Benjamin Cholewa
N 6UT
♠T
10
-200
-200
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
-6,0
46,6
24
N 1UT
♣5
7
90
90
25,0
25,0
-25,0
78,4
21,6
25
NS
Morten Klug - Poul Clemmensen
N 3UT
♥
A
9
400
400
27,0
27,0
-27,0
80,7
19,3
-15,0
41,5
26
Ø 3UT
♣2
10
-630
-630
-42,0
-42,0
42,0
2,3
97,7
27
NS
Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard
S 3♣
♦
J
8
-50
-50
-17,0
-17,0
17,0
30,7
69,3
-24,0
36,4
28
S 3UT
♠5
10
630
630
-7,0
-7,0
7,0
42,1
58,0
29
NS
Anton Sathiesh Casipillai - Carsten Abildgaard
V 3♠
♦
T
10
-170
-170
13,3
13,3
-13,3
65,1
34,9
29,7
66,9
30
N 4
♥
♦
K
10
420
420
16,4
16,4
-16,4
68,6
31,4