+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 89: Mette Elbech Jakobsen (Grænseegnens Bridgeklub) - Annemarie Agnete Brix Bressen (Grænseegnens Bridgeklub)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen
V 3♠
♣7
9
-140
-140
4,2
4,2
-4,2
54,8
45,2
-2,1
48,8
2
Ø 4
♦
♥
K
11
-150
-150
-6,3
-6,3
6,3
42,9
57,1
3
NS
Daniel Brandgaard - Thorvald Aagaard
S 2♠
♥
6
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-39,8
27,4
4
Ø 6♠
♣A
12
-1430
-1430
-39,8
-39,8
39,8
4,8
95,2
5
NS
Lars Peter Damgaard - Preben Taasti
Ø 3UT
♦
5
10
-430
-430
-28,0
-28,0
28,0
18,2
81,8
-56,6
17,8
6
Ø 3♣
♦
K
10
-130
-130
-28,6
-28,6
28,6
17,5
82,5
7
ØV
Emil Buus Thomsen - Jesper Buus-Thomsen
N 3UT
♠9
11
660
660
43,0
-43,0
-43,0
98,9
1,1
-24,0
36,4
8
S 2
♥
♦
9
8
110
110
-19,0
19,0
19,0
28,4
71,6
9
ØV
Jørgen Røhl - John Andersen
N 6UT
♠5
12
990
990
8,0
-8,0
-8,0
59,1
40,9
16,0
59,1
10
V 3UT
♠2
8
100
100
-24,0
24,0
24,0
22,7
77,3
11
ØV
Christian Lahrmann - Lars Blakset
S 3UT
♥
5
11
460
460
43,0
-43,0
-43,0
98,9
1,1
-56,0
18,2
12
N 3
♦
♣T
11
150
150
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
13
ØV
Kim P. Sørensen - Allan Christiansen
N 3♣
♥
K
9
110
110
38,0
-38,0
-38,0
93,2
6,8
-46,0
23,9
14
S 3
♦
♠8
6
-150
-150
8,0
-8,0
-8,0
59,1
40,9
15
ØV
Torben Sværke - Peter Krogh
Ø 4
♥
♠3
10
-420
-420
18,0
-18,0
-18,0
70,5
29,6
8,0
54,6
16
S 4♠
♣T
7
-150
-150
-26,0
26,0
26,0
20,5
79,6
17
ØV
Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen
S 1UT
♥
K
9
150
150
1,0
-1,0
-1,0
51,1
48,9
-16,0
40,9
18
Ø 6♠
♥
4
12
-980
-980
15,0
-15,0
-15,0
67,1
33,0
19
ØV
Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen
S 4♠
♣8
9
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
47,7
52,3
-16,0
40,9
20
Ø 2♠
♣J
10
-170
-170
18,0
-18,0
-18,0
70,5
29,6
21
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 2UT
♥
J
7
50
50
31,0
-31,0
-31,0
85,2
14,8
-38,0
28,4
22
Ø 3UT
♣5
10
-630
-630
7,0
-7,0
-7,0
58,0
42,1
23
NS
Erik Rolf Olson - Tommy B. Olsen
Ø 3
♦
♣Q
10
-130
-130
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
-42,0
26,1
24
N 5
♦
♠J
9
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
3,4
96,6
25
ØV
John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen
Ø 3♠ D
♣K
9
-730
-730
-42,0
42,0
42,0
2,3
97,7
2,0
51,1
26
S 4
♥
♦
J
10
620
620
40,0
-40,0
-40,0
95,5
4,5
27
ØV
Kjeld Hansen - Preben Schmidt
N 2UT
♥
K
9
150
150
30,0
-30,0
-30,0
84,1
15,9
-10,0
44,3
28
Ø 3♣
♥
2
8
50
50
-20,0
20,0
20,0
27,3
72,7
29
NS
Chris Demant - Henrik Demant
S 1UT
♦
A
7
90
90
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
-68,0
11,4
30
Ø 4
♥
♠J
11
-450
-450
-36,0
-36,0
36,0
9,1
90,9