+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 47: Margrethe Rykov (Blakset-Klubberne) - Per Lund Thomsen (Fjends Bridgeklub)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
M+
M
8,8
8,8
0,0
60,0
50,0
17,6
60,0
2
M+
M
8,8
8,8
0,0
60,0
50,0
3
NS
Jan Pedersen - Ulrik Zeeberg
N 2♠
♣2
9
140
140
31,4
31,4
-31,4
85,7
14,3
56,5
82,1
4
Ø 6♠
♣A
11
100
100
25,1
25,1
-25,1
78,5
21,5
5
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
Ø 4
♥
♠9
9
50
50
35,0
35,0
-35,0
89,8
10,2
42,2
74,0
6
N 3
♦
♥
T
8
-50
-50
7,2
7,2
-7,2
58,1
41,9
7
NS
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
S 2♠
♣4
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
19,3
80,7
-16,0
40,9
8
N 2♠
♣A
9
140
140
11,0
11,0
-11,0
62,5
37,5
9
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 6UT
♦
T
12
990
990
8,0
8,0
-8,0
59,1
40,9
20,0
61,4
10
V 3UT
♠7
7
200
200
12,0
12,0
-12,0
63,6
36,4
11
NS
Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen
S 4♠
♦
3
9
-50
-50
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
-61,0
15,3
12
V 3♣
♠9
8
50
50
-29,0
-29,0
29,0
17,1
83,0
13
NS
Annette Prehn - Susan Just Olesen
Ø 3♠ D
♦
K
9
-730
-730
-44,0
-44,0
44,0
0,0
100,0
-45,0
24,4
14
Ø 3
♥
♠J
11
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
15
NS
Daniel Brandgaard - Thorvald Aagaard
V 3UT
♥
9
11
-460
-460
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
-37,0
29,0
16
N 3♠
♣T
7
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
43,2
56,8
17
NS
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
S 2
♦
♥
A
11
150
150
1,0
1,0
-1,0
51,1
48,9
38,0
71,6
18
Ø 5♠
♥
5
12
-480
-480
37,0
37,0
-37,0
92,1
8,0
19
NS
Lars Peter Damgaard - Preben Taasti
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
47,7
52,3
-17,0
40,3
20
Ø 4♠
♣J
10
-620
-620
-15,0
-15,0
15,0
33,0
67,1
21
NS
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
Ø 2UT
♥
J
7
50
50
31,0
31,0
-31,0
85,2
14,8
38,0
71,6
22
Ø 3UT
♣5
10
-630
-630
7,0
7,0
-7,0
58,0
42,1
23
NS
Emil Buus Thomsen - Jesper Buus-Thomsen
Ø 4
♦
♣7
10
-130
-130
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
-35,0
30,1
24
N 3
♦
♠J
8
-50
-50
-34,0
-34,0
34,0
11,4
88,6
25
NS
Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard
V 2♠
♦
Q
10
-170
-170
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-60,0
15,9
26
Ø 3
♦
♥
K
9
-110
-110
-36,0
-36,0
36,0
9,1
90,9
27
NS
Jørgen Røhl - John Andersen
N 2UT
♥
K
7
-50
-50
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
-32,0
31,8
28
V 3
♥
♦
J
7
100
100
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
29
NS
Øjvind Hulgaard - Jesper Gad
N 1♠
♣T
8
110
110
-25,0
-25,0
25,0
21,6
78,4
3,0
51,7
30
Ø 5
♥
♠J
10
50
50
28,0
28,0
-28,0
81,8
18,2