+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 25: Susanne Gydesen (Vejle BridgeCenter) - Torben Ebbesen (Vejle BridgeCenter)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
V 6UT D
♦
A
11
100
100
29,0
-29,0
-29,0
100,0
0,0
15,0
58,6
2
Ø 4♠
♣9
10
-420
-420
-19,0
19,0
19,0
17,2
82,8
3
Ø 2♠
♠9
9
-140
-140
-25,0
25,0
25,0
6,9
93,1
4
NS
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
V 3
♥
♥
5
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
-13,0
42,5
5
Ø 2♠
♣4
6
100
100
13,0
13,0
-13,0
72,4
27,6
6
N 3
♦
♣2
11
150
150
-14,0
-14,0
14,0
25,9
74,1
7
NS
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
S 3♣
♦
T
7
-200
-200
-19,0
-19,0
19,0
17,2
82,8
-17,0
40,2
8
Ø 4
♥
♠A
11
-450
-450
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
9
N 1UT
♦
4
6
-50
-50
8,0
8,0
-8,0
63,8
36,2
10
ØV
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-6,0
6,0
6,0
39,7
60,4
-20,0
38,5
11
S 5♠ D
♥
4
10
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
53,5
46,6
12
S 3UT
♦
T
11
660
660
24,0
-24,0
-24,0
91,4
8,6
13
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
Ø 3♣
♠8
9
-110
-110
10,0
10,0
-10,0
67,2
32,8
6,0
53,4
14
S 3UT
♠4
9
400
400
1,0
1,0
-1,0
51,7
48,3
15
V 2
♥
♠J
9
-140
-140
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
16
NS
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
N 4
♥
♥
2
11
450
450
22,0
22,0
-22,0
87,9
12,1
54,0
81,0
17
V 4♣
♠6
9
50
50
14,0
14,0
-14,0
74,1
25,9
18
N 3UT
♥
4
9
600
600
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
19
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
Ø 3♠
♣Q
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
5,2
94,8
52,0
79,9
20
N 1UT
♥
A
5
-200
-200
-3,0
3,0
3,0
44,8
55,2
21
S 3
♦
♥
A
7
-200
-200
-23,0
23,0
23,0
10,4
89,7
22
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
N 3UT
♦
7
10
430
430
19,0
19,0
-19,0
82,8
17,2
60,0
84,5
23
V 1UT
♠3
5
200
200
19,0
19,0
-19,0
82,8
17,2
24
N 1UT
♥
9
8
120
120
22,0
22,0
-22,0
87,9
12,1
25
NS
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
Ø 3UT
♠9
11
-660
-660
-10,0
-10,0
10,0
32,8
67,2
-37,0
28,7
26
Ø 3UT
♠4
12
-690
-690
-15,0
-15,0
15,0
24,1
75,9
27
S 4
♥
♠J
11
450
450
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
28
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
V 4♠
♦
5
8
100
100
28,0
28,0
-28,0
98,3
1,7
27,0
65,5
29
V 4
♥
♣K
11
-650
-650
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
30
S 4
♥
♣Q
12
480
480
4,0
4,0
-4,0
56,9
43,1
31
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 4♠
♣A
11
650
650
10,0
-10,0
-10,0
67,2
32,8
-22,0
37,4
32
S 4
♥
♦
J
8
-100
-100
-7,0
7,0
7,0
37,9
62,1
33
S 3♣
♠2
9
110
110
19,0
-19,0
-19,0
82,8
17,2
34
NS
(Oversidder)
M*
M-
4,6
4,6
-5,8
57,9
40,0
13,8
57,9
35
M*
M-
4,6
4,6
-5,8
57,9
40,0
36
M*
M-
4,6
4,6
-5,8
57,9
40,0