+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 19: Kathrine Borregaard (Bridgeklubben Nord) - Tonni Kjær (Bridgeklubben Nord)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
V 6♣
♦
A
12
-920
-920
-22,0
-22,0
22,0
12,1
87,9
0,0
50,0
2
V 3♠
♥
9
9
-140
-140
4,0
4,0
-4,0
56,9
43,1
3
N 2
♥
♣9
8
110
110
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
4
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
V 3
♥
♥
5
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
-11,0
43,7
5
V 2♣
♥
Q
9
-110
-110
-14,0
-14,0
14,0
25,9
74,1
6
S 4
♥
♠K
13
510
510
15,0
15,0
-15,0
75,9
24,1
7
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
V 3
♦
♣8
8
100
100
5,0
5,0
-5,0
58,6
41,4
18,0
60,3
8
S 3♠
♣K
8
-50
-50
29,0
29,0
-29,0
100,0
0,0
9
N 1UT
♦
4
5
-100
-100
-16,0
-16,0
16,0
22,4
77,6
10
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
N 3UT
♠6
11
660
660
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
-21,0
37,9
11
V 5
♥
♠8
11
-450
-450
-15,0
-15,0
15,0
24,1
75,9
12
S 3UT
♦
4
8
-100
-100
-24,0
-24,0
24,0
8,6
91,4
13
ØV
Patrycia Liberski - Jess Tillge
Ø 4
♥
♥
8
10
-620
-620
-17,0
17,0
17,0
20,7
79,3
10,0
55,7
14
S 4
♥
♣6
10
420
420
12,0
-12,0
-12,0
70,7
29,3
15
V 2
♥
♠J
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
16
NS
Lis Svendsen - Benny Svendsen
N 4
♥
♣2
10
420
420
-1,0
-1,0
1,0
48,3
51,7
-32,0
31,6
17
V 3♣
♠Q
10
-130
-130
-22,0
-22,0
22,0
12,1
87,9
18
N 3UT
♥
4
8
-100
-100
-9,0
-9,0
9,0
34,5
65,5
19
ØV
Bente Pedersen - Christian Uldal
Ø 4♠
♣Q
8
200
200
10,0
-10,0
-10,0
67,2
32,8
25,0
64,4
20
N 1UT D
♠8
5
-500
-500
-21,0
21,0
21,0
13,8
86,2
21
V 2
♥
♦
8
9
-140
-140
-14,0
14,0
14,0
25,9
74,1
22
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
S 4♠
♠5
8
-100
-100
-29,0
29,0
29,0
0,0
100,0
52,0
79,9
23
S 2♠
♥
2
8
110
110
5,0
-5,0
-5,0
58,6
41,4
24
S 3♠
♣T
7
-100
-100
-28,0
28,0
28,0
1,7
98,3
25
NS
Lill Zeeberg - Lars Korsholm
Ø 3UT
♠8
11
-660
-660
-10,0
-10,0
10,0
32,8
67,2
-18,0
39,7
26
Ø 3UT
♠7
12
-690
-690
-15,0
-15,0
15,0
24,1
75,9
27
N 4
♥
♣A
12
480
480
7,0
7,0
-7,0
62,1
37,9
28
ØV
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
V 4♠
♦
5
8
100
100
28,0
-28,0
-28,0
98,3
1,7
-27,0
34,5
29
V 4
♥
♣K
11
-650
-650
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
30
S 4
♥
♣Q
12
480
480
4,0
-4,0
-4,0
56,9
43,1
31
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
N 4♠
♦
2
11
650
650
10,0
-10,0
-10,0
67,2
32,8
5,0
52,9
32
N 4
♥
♣8
7
-150
-150
-22,0
22,0
22,0
12,1
87,9
33
V 4♠
♣T
9
50
50
7,0
-7,0
-7,0
62,1
37,9
34
ØV
Else Andersen - Poul V. Hansen
S 3♠
♦
K
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
60,4
39,7
-8,0
45,4
35
V 3UT
♣2
11
-660
-660
-11,0
11,0
11,0
31,0
69,0
36
V 4♣
♣5
11
-150
-150
13,0
-13,0
-13,0
72,4
27,6