+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 13: Annemarie Agnete Brix Bressen (Grænseegnens Bridgeklub) - Steen Christensen (Enigheden, Sønderborg)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 5♣
♦
A
12
-420
-420
22,0
-22,0
-22,0
87,9
12,1
-17,0
40,2
2
Ø 3
♦
♣9
11
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
N 2UT
♠5
7
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
4
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
V 3
♥
♦
J
9
-140
-140
9,0
-9,0
-9,0
65,5
34,5
11,0
56,3
5
V 3♣
♥
Q
9
-110
-110
-14,0
14,0
14,0
25,9
74,1
6
S 4
♥
♣A
11
450
450
-6,0
6,0
6,0
39,7
60,4
7
ØV
Lill Zeeberg - Lars Korsholm
Ø 3
♥
♠J
8
100
100
5,0
-5,0
-5,0
58,6
41,4
-53,0
19,5
8
S 4♠ D
♣A
8
-300
-300
23,0
-23,0
-23,0
89,7
10,4
9
Ø 3
♦
♥
A
8
100
100
25,0
-25,0
-25,0
93,1
6,9
10
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
20,0
61,5
11
S 5♠ D
♥
4
10
-100
-100
2,0
2,0
-2,0
53,5
46,6
12
S 3UT
♦
T
11
660
660
24,0
24,0
-24,0
91,4
8,6
13
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
V 3UT
♠J
10
-630
-630
-23,0
-23,0
23,0
10,4
89,7
-4,0
47,7
14
S 3
♥
♣8
10
170
170
-9,0
-9,0
9,0
34,5
65,5
15
V 4
♥
♠J
9
50
50
28,0
28,0
-28,0
98,3
1,7
16
ØV
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 4
♥
♠Q
10
420
420
-1,0
1,0
1,0
48,3
51,7
10,0
55,7
17
S 3
♥
♦
T
6
-150
-150
-27,0
27,0
27,0
3,5
96,6
18
S 3UT
♥
7
9
600
600
18,0
-18,0
-18,0
81,0
19,0
19
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 3♠
♣Q
8
100
100
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
-3,0
48,3
20
N 1UT
♥
A
6
-100
-100
22,0
-22,0
-22,0
87,9
12,1
21
V 2
♥
♦
7
9
-140
-140
-14,0
14,0
14,0
25,9
74,1
22
NS
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 4♠
♠4
11
450
450
24,0
24,0
-24,0
91,4
8,6
-16,0
40,8
23
N 2♠
♣7
7
-100
-100
-23,0
-23,0
23,0
10,4
89,7
24
S 3UT
♣T
8
-50
-50
-17,0
-17,0
17,0
20,7
79,3
25
ØV
Kirsten Simonsen (S) - Knud Erik Strandbæk
Ø 3♣
♠9
12
-170
-170
11,0
-11,0
-11,0
69,0
31,0
3,0
51,7
26
V 3UT
♠J
11
-660
-660
7,0
-7,0
-7,0
62,1
37,9
27
S 3UT
♠J
10
430
430
-21,0
21,0
21,0
13,8
86,2
28
NS
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
V 6UT
♦
5
12
-990
-990
-28,0
-28,0
28,0
1,7
98,3
-29,0
33,3
29
Ø 4
♥
♦
K
11
-650
-650
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
30
N 4
♥
♣7
12
480
480
4,0
4,0
-4,0
56,9
43,1
31
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
N 4♠
♥
2
11
650
650
10,0
10,0
-10,0
67,2
32,8
17,0
59,8
32
N 4
♥
♣5
9
-50
-50
6,0
6,0
-6,0
60,4
39,7
33
S 4♣
♥
3
9
-50
-50
1,0
1,0
-1,0
51,7
48,3
34
NS
Irena Hansen - Adam Czerwinski
S 3♠
♦
K
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
60,4
39,7
42,0
74,1
35
Ø 3
♦
♣A
12
-170
-170
23,0
23,0
-23,0
89,7
10,4
36
V 4♣
♠A
11
-150
-150
13,0
13,0
-13,0
72,4
27,6