+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Lotte Skaanning (One-eyed Jacks) - Henning Østergaard (Fjends Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
N 3♠
♣6
8
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
V 5♠
♥
5
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
56,0
78,0
4
V 1♠
♦
K
11
-200
-200
45,0
45,0
-45,0
95,0
5,0
5
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
S 4♠ D
♥
A
12
1190
1190
47,0
47,0
-47,0
97,0
3,0
12,0
56,0
6
Ø 3
♦
♥
9
11
-150
-150
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
7
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
N 6♠
♦
5
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
10,0
55,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
N 2
♥
♠9
9
140
140
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
24,0
62,0
10
N 3UT
♦
Q
11
660
660
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
11
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
Ø 4
♥
♦
2
9
50
50
45,0
45,0
-45,0
95,0
5,0
12,0
56,0
12
N 1♠
♦
K
4
-300
-300
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
13
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
N 6UT
♣8
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
73,0
86,5
14
Ø 4
♥
D
♣Q
8
300
300
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
15
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
S 6
♦
♠A
12
1370
1370
38,8
38,8
-38,8
88,8
11,2
19,8
59,9
16
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
17
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 5♣
♦
Q
11
400
400
-14,0
-14,0
14,0
36,0
64,0
22,0
61,0
18
V 5
♦
D
♠J
10
100
100
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
19
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
N 5
♥
♠A
10
-50
-50
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
6,0
53,0
20
N 3UT
♦
2
11
660
660
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
21
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
74,0
87,0
22
Ø 3UT
♣6
7
200
200
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
23
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
V 4
♥
D
♣J
7
800
800
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
63,0
81,5
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
N 4♠
♦
7
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-13,2
43,4
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
-10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
S 3UT
♦
7
9
400
400
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
11,0
55,5
28
N 4♠
♥
J
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 4♠
♥
4
8
-200
-200
-31,0
-31,0
31,0
19,0
81,0
-41,0
29,5
30
V 2♣
♣7
8
-90
-90
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0