+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Anne Mette R Schaltz (Young Sharks) - Troels Kristensen (Young Sharks)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 3♠
♣J
9
140
140
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
20,0
60,0
2
S 3
♥
♠K
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
V 4♠
♥
3
12
-680
-680
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
6,0
53,0
4
V 4♠
♠4
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
S 4♠
♥
A
12
680
680
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
17,0
58,5
6
Ø 4
♦
♥
9
10
-130
-130
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
7
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
S 6♠
♣A
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
61,0
80,5
8
V 3
♥
♠A
8
50
50
25,0
25,0
-25,0
75,0
25,0
9
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
N 4
♥
♠7
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-51,0
24,5
10
N 3UT
♣7
9
600
600
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
11
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
Ø 3
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
61,0
80,5
12
N 2
♦
♠A
8
90
90
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
13
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 6UT
♣9
12
1440
1440
-4,0
-4,0
4,0
46,0
54,0
-5,0
47,5
14
Ø 3
♥
♣Q
8
50
50
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
15
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
-8,2
8,2
41,8
58,2
32,8
66,4
16
Ø 4♠
♣A
9
100
100
41,0
41,0
-41,0
91,0
9,0
17
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 6♣
♦
K
11
-50
-50
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
-32,0
34,0
18
N 4♠
♦
A
9
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
53,0
47,0
19
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
Ø 4♠
♥
9
9
100
100
-12,0
-12,0
12,0
38,0
62,0
20,0
60,0
20
N 3UT
♦
5
11
660
660
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
21
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
V 3UT
♦
9
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
Ø 3UT
♠6
9
-600
-600
-46,0
-46,0
46,0
4,0
96,0
-96,0
2,0
24
Ø 6♠
♥
6
12
-980
-980
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
25
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-29,5
35,2
26
V 4
♥
♠Q
11
-650
-650
-26,5
-26,5
26,5
23,5
76,5
27
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 3UT
♣T
8
-50
-50
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
-60,0
20,0
28
N 4♠
♥
J
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
N 4♠
♥
J
10
620
620
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
76,0
88,0
30
V 3UT
♠7
5
200
200
41,0
41,0
-41,0
91,0
9,0