+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Birte Refsbech (Bridgeklubben Femina) - Flemming Kjær (Københavns Bridge Klub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Peter Haff - Stella Bach
N 2♠
♣A
7
-50
-50
-55,0
-55,0
55,0
-106,0
2
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-51,0
-51,0
51,0
3
NS
Michael Thystrup - Tage Larsen
N 3UT
♠A
9
400
400
35,0
35,0
-35,0
-46,0
4
V 2
♥
♥
5
8
-110
-110
-81,0
-81,0
81,0
5
NS
Håvard Moe - Markus Hansen Moe
N 5
♥
♣A
11
650
650
190,0
190,0
-190,0
208,0
6
V 3UT
♠Q
11
-660
-660
18,0
18,0
-18,0
7
NS
John Møller Jepsen - Mads Krøjgaard
V 3UT
♠A
7
200
200
103,0
103,0
-103,0
74,0
8
Ø 2♠
♥
K
7
50
50
-29,0
-29,0
29,0
9
NS
Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
S 4
♥
♠2
11
450
450
39,0
39,0
-39,0
-33,0
10
V 4♠
♥
A
10
-620
-620
-72,0
-72,0
72,0
11
ØV
Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
Ø 3
♥
♦
3
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
153,0
12
S 4
♥
♣7
7
-300
-300
-153,0
153,0
153,0
13
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
N 4
♥
D
♣6
7
-800
-800
-266,0
266,0
266,0
283,0
14
Ø 4♠
♦
A
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
15
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 3UT
♥
3
11
-460
-460
-67,0
-67,0
67,0
-29,0
16
S 4
♥
♥
J
12
480
480
38,0
38,0
-38,0
17
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
Ø 3UT
♦
7
8
50
50
190,0
-190,0
-190,0
-153,0
18
V 3♠
♣9
8
50
50
-37,0
37,0
37,0
19
ØV
Arne Christensen - Lisbeth Sørensen
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-110
-10,0
10,0
10,0
50,0
20
M+
M+
40,0
40,0
40,0
21
ØV
Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen
N 1UT
♠J
11
210
210
40,0
-40,0
-40,0
-93,0
22
V 4
♥
♦
A
9
100
100
53,0
-53,0
-53,0
23
NS
Bonnie Clementsson - Klas Bellander
V 3
♥
♠J
10
-170
-170
-64,0
-64,0
64,0
-64,0
24
S 5♠
♦
A
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
NS
Espen Østli - Lars Erik Ottershagen
V 2♣
♦
A
7
100
100
-15,8
-15,8
15,8
78,3
26
V 4♠
♣K
9
100
100
94,0
94,0
-94,0
27
ØV
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
S 3UT
♥
7
10
430
430
17,0
-17,0
-17,0
211,0
28
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-228,0
228,0
228,0
29
ØV
Søren Parbo - Bo Højrup
V 1UT
♠Q
5
200
200
149,0
-149,0
-149,0
-239,0
30
Ø 2♠
♥
T
10
-170
-170
90,0
-90,0
-90,0
31
ØV
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
S 3UT
♣T
9
600
600
101,0
-101,0
-101,0
29,0
32
S 3UT
♦
J
8
-50
-50
-130,0
130,0
130,0
33
ØV
Torkild Hagen - Sten Bjertnes
N 3UT
♣3
10
430
430
18,0
-18,0
-18,0
33,0
34
Ø 1UT
♣5
7
-90
-90
-51,0
51,0
51,0
35
ØV
Annette Wald Gärdenfors - Lennart Ek
N 4
♥
♣7
9
-50
-50
-19,0
19,0
19,0
125,0
36
S 4
♥
♣J
9
-100
-100
-106,0
106,0
106,0
37
ØV
Bente Mølmann - Peter Basse
V 1UT
♠Q
6
50
50
29,0
-29,0
-29,0
31,0
38
N 3♣
♥
4
9
110
110
-60,0
60,0
60,0
39
NS
Bent Mølmann - Klaus Grindsted
S 4♠
♦
3
10
620
620
113,0
113,0
-113,0
53,0
40
V 3UT
♣5
12
-490
-490
-60,0
-60,0
60,0
41
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
Ø 3♣
♣T
8
100
100
26,0
-26,0
-26,0
-71,0
42
Ø 4♠
♠3
9
100
100
45,0
-45,0
-45,0