+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Ulrik Dickow (COWI-Bridgeklub) - Jørgen Steenfelt (COWI-Bridgeklub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Håvard Moe - Markus Hansen Moe
S 2♠
♣A
8
110
110
29,0
-29,0
-29,0
3,0
2
V 4♠
♣4
10
-420
-420
-32,0
32,0
32,0
3
NS
John Møller Jepsen - Mads Krøjgaard
N 4
♥
D
♠A
9
-100
-100
-190,0
-190,0
190,0
-319,0
4
S 2UT
♥
3
6
-200
-200
-129,0
-129,0
129,0
5
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
N 4
♥
♣A
10
620
620
174,0
-174,0
-174,0
-212,0
6
Ø 3UT
♠4
10
-630
-630
38,0
-38,0
-38,0
7
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
V 2♠
♥
K
8
-110
-110
-51,0
-51,0
51,0
111,0
8
N 3UT
♠6
10
430
430
162,0
162,0
-162,0
9
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
S 4
♥
♥
6
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
33,0
10
V 4♠
♦
K
10
-620
-620
-72,0
72,0
72,0
11
NS
Birte Refsbech - Flemming Kjær
Ø 3
♥
♦
3
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
-153,0
12
S 4
♥
♣7
7
-300
-300
-153,0
-153,0
153,0
13
NS
Leah Thrane - Clara Brun Pedersen
V 1UT
♥
2
8
-120
-120
-37,0
-37,0
37,0
-33,0
14
V 4♠
♥
4
10
-420
-420
4,0
4,0
-4,0
15
ØV
Arne Christensen - Lisbeth Sørensen
Ø 3UT
♥
4
10
-430
-430
-49,0
49,0
49,0
11,0
16
S 4
♥
♦
3
12
480
480
38,0
-38,0
-38,0
17
ØV
Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen
V 3UT
♠3
10
-430
-430
-27,0
27,0
27,0
-60,0
18
V 4♠ D
♣9
8
300
300
87,0
-87,0
-87,0
19
ØV
Bonnie Clementsson - Klas Bellander
N 2
♥
♣4
6
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
-82,2
20
S 3
♥
♣A
11
200
200
88,2
-88,2
-88,2
21
NS
Espen Østli - Lars Erik Ottershagen
N 3
♦
♠J
9
110
110
-16,0
-16,0
16,0
-202,0
22
Ø 3UT
♥
Q
9
-600
-600
-186,0
-186,0
186,0
23
ØV
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
S 3♠
♦
A
7
-200
-200
-75,0
75,0
75,0
75,0
24
S 4♠
♥
7
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
NS
Søren Parbo - Bo Højrup
S 2♠
♥
A
10
170
170
24,2
24,2
-24,2
16,2
26
S 4♣
♦
K
9
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
27
NS
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
N 3UT
♦
8
9
400
400
-3,0
-3,0
3,0
-21,0
28
Ø 4♠
♥
A
12
-480
-480
-18,0
-18,0
18,0
29
NS
Torkild Hagen - Sten Bjertnes
Ø 2♣
♥
3
10
-130
-130
-6,0
-6,0
6,0
-57,0
30
Ø 4♠
♣8
11
-450
-450
-51,0
-51,0
51,0
31
NS
Annette Wald Gärdenfors - Lennart Ek
S 5
♦
♣9
10
-100
-100
-146,0
-146,0
146,0
-193,0
32
S 1UT
♦
J
8
120
120
-47,0
-47,0
47,0
33
ØV
Bente Mølmann - Peter Basse
N 3UT
♦
T
11
460
460
38,0
-38,0
-38,0
20,0
34
V 2
♥
♥
2
8
-110
-110
-58,0
58,0
58,0
35
NS
Bent Mølmann - Klaus Grindsted
N 4
♥
♠4
8
-100
-100
-49,0
-49,0
49,0
-156,0
36
V 3
♦
♣A
9
-110
-110
-107,0
-107,0
107,0
37
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
S 3
♦
♥
9
8
-100
-100
-48,0
-48,0
48,0
-84,0
38
S 3
♦
♥
A
11
150
150
-36,0
-36,0
36,0
39
ØV
Jens Galsgaard - Kaj Druedal
S 4♠
♦
3
10
620
620
113,0
-113,0
-113,0
-112,0
40
Ø 3UT
♠3
9
-400
-400
-1,0
1,0
1,0
41
NS
Knud Erik Jensen - Sigrid Nielsen
Ø 1UT
♥
4
6
100
100
26,0
26,0
-26,0
-53,0
42
Ø 2♠
♦
T
9
-140
-140
-79,0
-79,0
79,0