+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 13: Arne Christensen (Ringkøbing Bridgeklub) - Lisbeth Sørensen (Ringkøbing Bridgeklub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Søren Caspersen - Amalie Rosa Bune
S 2♠
♣K
8
110
110
29,0
-29,0
-29,0
22,0
2
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-51,0
51,0
51,0
3
NS
Julie Sigsgaard - Ella Rosthøj
N 3UT
♠A
9
400
400
35,0
35,0
-35,0
91,0
4
N 3♠
♥
9
10
170
170
56,0
56,0
-56,0
5
ØV
Peter Haff - Stella Bach
N 5
♥
♣A
10
-100
-100
-101,0
101,0
101,0
352,0
6
V 6UT
♥
2
12
-1440
-1440
-251,0
251,0
251,0
7
NS
Michael Thystrup - Tage Larsen
Ø 3♣
♦
K
10
-130
-130
-68,0
-68,0
68,0
-64,0
8
S 2
♦
♣J
9
110
110
4,0
4,0
-4,0
9
ØV
Håvard Moe - Markus Hansen Moe
N 4
♥
♠8
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
-229,0
10
V 4♠
♦
K
9
100
100
190,0
-190,0
-190,0
11
NS
John Møller Jepsen - Mads Krøjgaard
S 3♠
♥
7
9
140
140
131,0
131,0
-131,0
-22,0
12
S 3
♥
♣8
6
-300
-300
-153,0
-153,0
153,0
13
ØV
Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
V 3UT
♥
2
6
300
300
172,0
-172,0
-172,0
-155,0
14
Ø 4♠
♠7
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
15
NS
Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
Ø 3UT
♥
4
10
-430
-430
-49,0
-49,0
49,0
-11,0
16
S 4
♥
♦
3
12
480
480
38,0
38,0
-38,0
17
ØV
Peter B Hansen - Line Eyde
V 3UT
♦
7
9
-400
-400
-8,0
8,0
8,0
16,0
18
Ø 3♠
♦
T
7
100
100
-8,0
8,0
8,0
19
NS
Birte Refsbech - Flemming Kjær
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-110
-10,0
-10,0
10,0
30,0
20
M+
M+
40,0
40,0
40,0
21
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
S 1UT
♠3
8
120
120
-10,0
10,0
10,0
-43,0
22
V 4
♥
♦
A
9
100
100
53,0
-53,0
-53,0
23
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 3
♦
♥
Q
10
-130
-130
-44,0
44,0
44,0
-179,0
24
S 6♠
♦
A
12
980
980
223,0
-223,0
-223,0
25
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
M
M+
0,0
40,0
40,0
51,0
26
Ø 3
♦
♥
6
9
-110
-110
-11,0
11,0
11,0
27
NS
Bonnie Clementsson - Klas Bellander
N 3UT
♥
9
11
460
460
36,0
36,0
-36,0
18,0
28
Ø 4♠
♥
K
12
-480
-480
-18,0
-18,0
18,0
29
ØV
Espen Østli - Lars Erik Ottershagen
V 1UT
♥
2
6
100
100
105,0
-105,0
-105,0
-75,0
30
Ø 4♠
♦
Q
10
-420
-420
-30,0
30,0
30,0
31
ØV
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
S 3UT
♥
7
9
600
600
101,0
-101,0
-101,0
-68,0
32
S 1UT
♦
J
9
150
150
-33,0
33,0
33,0
33
NS
Søren Parbo - Bo Højrup
N 3UT
♦
2
10
430
430
18,0
18,0
-18,0
46,0
34
Ø 2UT
♣5
7
50
50
28,0
28,0
-28,0
35
ØV
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
N 3
♥
♣T
8
-50
-50
-19,0
19,0
19,0
289,0
36
V 5
♦
D
♣A
11
-750
-750
-270,0
270,0
270,0
37
NS
Torkild Hagen - Sten Bjertnes
S 3
♦
♥
9
8
-100
-100
-48,0
-48,0
48,0
-99,0
38
S 3
♦
♥
A
10
130
130
-51,0
-51,0
51,0
39
NS
Annette Wald Gärdenfors - Lennart Ek
S 3♠
♥
A
9
140
140
-88,0
-88,0
88,0
-89,0
40
Ø 3UT
♠3
9
-400
-400
-1,0
-1,0
1,0
41
NS
Bente Mølmann - Peter Basse
N 2
♦
♣K
7
-50
-50
-51,0
-51,0
51,0
-6,0
42
Ø 4♠
♥
3
9
100
100
45,0
45,0
-45,0