+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 12: Peter Fredin (Studenterforeningens BC ) - Christian Lahrmann (Studenterforeningens BC )
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Bent Mølmann - Klaus Grindsted
N 2
♦
♣2
8
90
90
16,0
16,0
-16,0
-16,0
2
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
-32,0
-32,0
32,0
3
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
N 4♠
♠A
9
-50
-50
-165,0
165,0
165,0
240,0
4
V 1UT
♠7
7
-90
-90
-75,0
75,0
75,0
5
ØV
Jens Galsgaard - Kaj Druedal
Ø 5♣ D
♥
K
10
100
100
-14,0
14,0
14,0
-4,0
6
Ø 3UT
♠Q
11
-660
-660
18,0
-18,0
-18,0
7
NS
Knud Erik Jensen - Sigrid Nielsen
N 2♠
♥
A
9
140
140
71,0
71,0
-71,0
171,0
8
Ø 2♠ D
♥
K
6
300
300
100,0
100,0
-100,0
9
ØV
Annette Jørgensen - Henrik Demant
N 4
♥
♥
A
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
33,0
10
V 4♠
♥
A
10
-620
-620
-72,0
72,0
72,0
11
ØV
Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
S 4♠ D
♠4
9
-100
-100
20,0
-20,0
-20,0
-74,0
12
S 1
♥
♣8
9
140
140
54,0
-54,0
-54,0
13
ØV
Jess Tillge - Morten Støvring
S 2
♥
♣7
7
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
37,0
14
Ø 4♠
♦
A
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
15
NS
Anne-Marie Frøhlich - Lisbeth Bentsen
Ø 3UT
♥
3
10
-430
-430
-49,0
-49,0
49,0
-139,0
16
N 1
♥
♦
6
12
230
230
-90,0
-90,0
90,0
17
NS
Kenneth Michael Monrad Madsen - Kim Nørgaard Nielsen
Ø 3UT
♥
6
11
-460
-460
-47,0
-47,0
47,0
-149,0
18
N 3UT
♠3
8
-100
-100
-102,0
-102,0
102,0
19
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
V 1
♦
♥
K
9
-110
-110
-10,0
10,0
10,0
85,6
20
V 2♠
♥
A
9
-140
-140
-75,6
75,6
75,6
21
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 2UT
♠J
8
120
120
-10,0
10,0
10,0
196,0
22
Ø 3UT
♦
2
9
-600
-600
-186,0
186,0
186,0
23
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
V 5♣
♥
T
10
100
100
72,0
-72,0
-72,0
-72,0
24
S 4♠
♥
2
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
NS
Jan Clementsson - Gun Bellander
N 2
♥
♦
6
8
110
110
-15,8
-15,8
15,8
-23,8
26
N 4♣
♠3
9
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
27
NS
Daniel Brandgaard - Thomas Svendsen
S 3UT
♥
7
9
400
400
-3,0
-3,0
3,0
-2,0
28
V 5♠
♣Q
11
-450
-450
1,0
1,0
-1,0
29
NS
Jørgen Holm - Christian Patric Vaqué
Ø 1UT
♠Q
4
300
300
184,0
184,0
-184,0
154,0
30
Ø 4♠
♦
2
10
-420
-420
-30,0
-30,0
30,0
31
NS
(Oversidder)
M*
M-
12,4
12,4
-119,0
24,7
32
M*
M-
12,4
12,4
-119,0
33
NS
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
Ø 4
♦
D
♥
A
7
500
500
57,0
57,0
-57,0
5,0
34
N 2♠
♥
A
7
-100
-100
-52,0
-52,0
52,0
35
ØV
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
N 4
♥
D
♥
K
8
-300
-300
-133,0
133,0
133,0
239,0
36
N 4
♥
♦
K
9
-100
-100
-106,0
106,0
106,0
37
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
V 3♠
♣7
7
100
100
60,0
-60,0
-60,0
-24,0
38
S 4
♦
♥
A
11
150
150
-36,0
36,0
36,0
39
ØV
Dorit Jensen - Viggo Lybker
S 4♠
♦
Q
10
620
620
113,0
-113,0
-113,0
-53,0
40
V 3UT
♣5
12
-490
-490
-60,0
60,0
60,0
41
NS
Søren Caspersen - Amalie Rosa Bune
N 3
♦
♣3
8
-50
-50
-51,0
-51,0
51,0
-109,0
42
N 5♣
♠A
10
-100
-100
-58,0
-58,0
58,0