+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Mona Ardal (Holstebro Bridgeklub) - Jan Rode Pedersen (Holstebro Bridgeklub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
V 1UT
♥
A
9
-150
-150
-104,0
104,0
104,0
155,0
2
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-51,0
51,0
51,0
3
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 3UT
♠K
8
-50
-50
-165,0
-165,0
165,0
-246,0
4
V 1
♥
♠T
8
-110
-110
-81,0
-81,0
81,0
5
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
N 5
♥
♣A
10
-100
-100
-101,0
101,0
101,0
101,0
6
V 3UT
♥
3
12
-690
-690
0,0
0,0
0,0
7
NS
Peter B Hansen - Line Eyde
S 3♠
♦
Q
8
-100
-100
-49,0
-49,0
49,0
-78,0
8
Ø 2♠
♥
K
7
50
50
-29,0
-29,0
29,0
9
ØV
Birte Refsbech - Flemming Kjær
S 4
♥
♠2
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
33,0
10
V 4♠
♥
A
10
-620
-620
-72,0
72,0
72,0
11
NS
Leah Thrane - Clara Brun Pedersen
Ø 4
♥
♠K
8
100
100
115,0
115,0
-115,0
48,0
12
S 4
♥
♣8
9
-100
-100
-67,0
-67,0
67,0
13
NS
Arne Christensen - Lisbeth Sørensen
V 3UT
♥
2
6
300
300
172,0
172,0
-172,0
155,0
14
Ø 4♠
♠7
11
-450
-450
-17,0
-17,0
17,0
15
NS
Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen
Ø 3UT
♥
4
11
-460
-460
-67,0
-67,0
67,0
-29,0
16
S 4
♥
♠4
12
480
480
38,0
38,0
-38,0
17
NS
Bonnie Clementsson - Klas Bellander
V 3UT
♠3
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
-16,0
18
V 3♠
♥
8
7
100
100
-8,0
-8,0
8,0
19
ØV
Espen Østli - Lars Erik Ottershagen
N 1
♥
♣4
6
-50
-50
28,0
-28,0
-28,0
26,6
20
S 4
♥
♠Q
9
-100
-100
-54,6
54,6
54,6
21
ØV
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
N 3
♦
♠J
9
110
110
-16,0
16,0
16,0
-87,0
22
Ø 4♠
♦
2
8
200
200
103,0
-103,0
-103,0
23
NS
Søren Parbo - Bo Højrup
S 3♠
♥
A
7
-200
-200
-75,0
-75,0
75,0
-75,0
24
S 5♠
♠9
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
ØV
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
S 3♠
♥
A
10
170
170
24,2
-24,2
-24,2
5,9
26
V 2♠
♣K
9
-140
-140
-30,0
30,0
30,0
27
ØV
Torkild Hagen - Sten Bjertnes
N 3UT
♥
3
11
460
460
36,0
-36,0
-36,0
-18,0
28
Ø 4♠
♥
A
12
-480
-480
-18,0
18,0
18,0
29
NS
Annette Wald Gärdenfors - Lennart Ek
N 2♠
♥
9
6
-200
-200
-44,0
-44,0
44,0
-95,0
30
Ø 4♠
♥
T
11
-450
-450
-51,0
-51,0
51,0
31
NS
Bente Mølmann - Peter Basse
S 5
♦
♥
A
11
600
600
101,0
101,0
-101,0
-29,0
32
S 3UT
♥
K
8
-50
-50
-130,0
-130,0
130,0
33
NS
Bent Mølmann - Klaus Grindsted
N 3UT
♦
A
10
430
430
18,0
18,0
-18,0
-85,0
34
S 3♣
♦
9
7
-200
-200
-103,0
-103,0
103,0
35
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
N 4
♥
♣T
8
-100
-100
-49,0
-49,0
49,0
-55,0
36
N 2♠
♥
6
10
170
170
-6,0
-6,0
6,0
37
NS
Jens Galsgaard - Kaj Druedal
S 3
♦
D
♥
9
8
-200
-200
-99,0
-99,0
99,0
-12,0
38
S 5
♦
♥
K
11
400
400
87,0
87,0
-87,0
39
NS
Knud Erik Jensen - Sigrid Nielsen
V 5
♦
♥
Q
8
300
300
-22,0
-22,0
22,0
-42,0
40
Ø 3UT
♠3
10
-430
-430
-20,0
-20,0
20,0
41
ØV
Annette Jørgensen - Henrik Demant
V 1UT
♦
4
6
100
100
26,0
-26,0
-26,0
53,0
42
V 2♠
♣7
9
-140
-140
-79,0
79,0
79,0