+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 23: Søren Parbo (Akademisk Bridgeklub, Århus) - Bo Højrup (Jelling Bridgeklub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
(Oversidder)
M*
M-
7,9
7,9
-119,0
15,9
2
M*
M-
7,9
7,9
-119,0
3
ØV
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
N 3UT
♠A
9
400
400
35,0
-35,0
-35,0
-72,0
4
S 2♠
♥
A
9
140
140
37,0
-37,0
-37,0
5
NS
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
N 5
♥
♣K
10
-100
-100
-101,0
-101,0
101,0
-337,0
6
V 5♣ R
♥
3
12
-1400
-1400
-236,0
-236,0
236,0
7
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 4♣
♠A
9
100
100
51,0
51,0
-51,0
54,0
8
Ø 2♠ D
♥
K
7
100
100
3,0
3,0
-3,0
9
ØV
Dorit Jensen - Viggo Lybker
N 4
♥
♠8
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
-138,0
10
S 3
♥
♠A
7
-200
-200
99,0
-99,0
-99,0
11
ØV
Søren Caspersen - Amalie Rosa Bune
Ø 3
♥
♦
3
10
-170
-170
-16,0
16,0
16,0
-17,0
12
Ø 3♣ D
♥
A
8
100
100
33,0
-33,0
-33,0
13
ØV
Julie Sigsgaard - Ella Rosthøj
S 3♠
♥
9
6
-300
-300
-120,0
120,0
120,0
137,0
14
V 4♠
♥
4
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
15
NS
Peter Haff - Stella Bach
Ø 3♣
♠T
11
-150
-150
91,0
91,0
-91,0
129,0
16
S 4
♥
♥
J
12
480
480
38,0
38,0
-38,0
17
ØV
Michael Thystrup - Tage Larsen
Ø 3UT
♥
8
12
-490
-490
-66,0
66,0
66,0
169,0
18
V 2♠
♦
T
8
-110
-110
-103,0
103,0
103,0
19
NS
Håvard Moe - Markus Hansen Moe
N 2
♥
♣4
6
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
-81,6
20
V 2♠
♠5
9
-140
-140
-75,6
-75,6
75,6
21
NS
John Møller Jepsen - Mads Krøjgaard
S 1UT
♠3
8
120
120
-10,0
-10,0
10,0
43,0
22
Ø 4
♥
♦
2
9
100
100
53,0
53,0
-53,0
23
ØV
Mona Ardal - Jan Rode Pedersen
S 3♠
♥
A
7
-200
-200
-75,0
75,0
75,0
75,0
24
S 5♠
♠9
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
ØV
Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
S 2♠
♥
A
10
170
170
24,2
-24,2
-24,2
-16,2
26
S 4♣
♦
K
9
-100
-100
-8,0
8,0
8,0
27
ØV
Peter B Hansen - Line Eyde
S 3UT
♥
7
10
430
430
17,0
-17,0
-17,0
1,0
28
Ø 4♠
♥
A
12
-480
-480
-18,0
18,0
18,0
29
NS
Birte Refsbech - Flemming Kjær
V 1UT
♠Q
5
200
200
149,0
149,0
-149,0
239,0
30
Ø 2♠
♥
T
10
-170
-170
90,0
90,0
-90,0
31
NS
Leah Thrane - Clara Brun Pedersen
S 3UT
♣T
10
630
630
113,0
113,0
-113,0
95,0
32
S 1UT
♥
Q
10
180
180
-18,0
-18,0
18,0
33
ØV
Arne Christensen - Lisbeth Sørensen
N 3UT
♦
2
10
430
430
18,0
-18,0
-18,0
-46,0
34
Ø 2UT
♣5
7
50
50
28,0
-28,0
-28,0
35
NS
Morten Rasmussen Bune - Pia Nielsen Jensen
N 4
♥
D
♣T
9
-100
-100
-49,0
-49,0
49,0
102,0
36
S 4
♥
♦
A
10
620
620
151,0
151,0
-151,0
37
ØV
Bonnie Clementsson - Klas Bellander
S 2
♦
♥
7
8
90
90
53,0
-53,0
-53,0
-17,0
38
S 3
♦
♥
A
11
150
150
-36,0
36,0
36,0
39
NS
Espen Østli - Lars Erik Ottershagen
S 3♠
♦
Q
10
170
170
-78,0
-78,0
78,0
-79,0
40
Ø 5
♦
♣6
11
-400
-400
-1,0
-1,0
1,0
41
NS
Finn Løgager - Birthe Løgager
Ø 2UT
♥
4
4
400
400
156,0
156,0
-156,0
77,0
42
Ø 2♠
♦
A
9
-140
-140
-79,0
-79,0
79,0