+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Torben Fersløv Andersen (Københavns Bridge Klub) - Else Lundberg (Københavns Bridge Klub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
S 2♠
♥
3
8
110
110
29,0
29,0
-29,0
-3,0
2
V 4♠
♥
A
10
-420
-420
-32,0
-32,0
32,0
3
NS
Jens Galsgaard - Kaj Druedal
N 3UT
♠A
9
400
400
35,0
35,0
-35,0
105,0
4
V 3
♥
♠2
7
200
200
70,0
70,0
-70,0
5
NS
Knud Erik Jensen - Sigrid Nielsen
N 5
♥
♣A
10
-100
-100
-101,0
-101,0
101,0
-101,0
6
Ø 3UT
♥
9
12
-690
-690
0,0
0,0
0,0
7
ØV
Annette Jørgensen - Henrik Demant
V 4♣
♠A
9
100
100
51,0
-51,0
-51,0
-54,0
8
Ø 2♠
♥
K
6
100
100
3,0
-3,0
-3,0
9
ØV
Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
N 4
♥
♦
8
11
450
450
39,0
-39,0
-39,0
33,0
10
V 4♠
♦
K
10
-620
-620
-72,0
72,0
72,0
11
NS
Jess Tillge - Morten Støvring
S 2♠
♥
6
9
140
140
131,0
131,0
-131,0
-22,0
12
S 3
♥
♣8
6
-300
-300
-153,0
-153,0
153,0
13
NS
Anne-Marie Frøhlich - Lisbeth Bentsen
N 2
♥
♦
5
7
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
-37,0
14
V 4♠
♥
4
11
-450
-450
-17,0
-17,0
17,0
15
NS
Finn Løgager - Birthe Løgager
N 1♠
♣A
7
80
80
185,0
185,0
-185,0
223,0
16
S 4
♥
♣3
12
480
480
38,0
38,0
-38,0
17
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 3UT
♦
6
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
-222,0
18
Ø 4♠
♦
T
10
-420
-420
-214,0
-214,0
214,0
19
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
N 2
♥
♠8
6
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
60,6
20
S 4
♥
♣A
9
-100
-100
-54,6
54,6
54,6
21
ØV
Ture Rademacher - Dan Nybo Jensen
S 2
♥
♦
Q
11
200
200
33,0
-33,0
-33,0
-86,0
22
Ø 3UT
♦
2
8
100
100
53,0
-53,0
-53,0
23
NS
Jan Clementsson - Gun Bellander
Ø 3UT
♦
9
9
-600
-600
-218,0
-218,0
218,0
-218,0
24
S 5♠
♣8
11
450
450
0,0
0,0
0,0
25
NS
Daniel Brandgaard - Thomas Svendsen
N 2
♥
♠4
8
110
110
-15,8
-15,8
15,8
-203,8
26
S 5♣ D
♦
K
9
-500
-500
-188,0
-188,0
188,0
27
ØV
Jørgen Holm - Christian Patric Vaqué
N 3UT
♥
4
11
460
460
36,0
-36,0
-36,0
-37,0
28
Ø 5♠
♥
A
11
-450
-450
1,0
-1,0
-1,0
29
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-119,0
-28,1
-28,1
-56,3
30
M-
M*
-119,0
-28,1
-28,1
31
NS
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
N 4♠
♣7
9
-100
-100
-146,0
-146,0
146,0
-276,0
32
S 3UT
♦
J
8
-50
-50
-130,0
-130,0
130,0
33
ØV
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
N 3UT
♥
J
10
430
430
18,0
-18,0
-18,0
33,0
34
Ø 1UT
♣T
7
-90
-90
-51,0
51,0
51,0
35
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 3
♥
♠3
8
-50
-50
-19,0
19,0
19,0
41,0
36
N 3
♥
♦
K
9
140
140
-22,0
22,0
22,0
37
NS
Dorit Jensen - Viggo Lybker
N 2
♦
♥
9
7
-100
-100
-48,0
-48,0
48,0
-108,0
38
S 3
♦
♥
K
9
110
110
-60,0
-60,0
60,0
39
ØV
Søren Caspersen - Amalie Rosa Bune
S 4♠
♣4
10
620
620
113,0
-113,0
-113,0
-72,0
40
V 3UT
♣5
11
-460
-460
-41,0
41,0
41,0
41
NS
Julie Sigsgaard - Ella Rosthøj
S 3
♦
♠6
6
-150
-150
-102,0
-102,0
102,0
-181,0
42
Ø 3♠
♣2
9
-140
-140
-79,0
-79,0
79,0