+
Turnering #80
Sølv 4, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Michael Thystrup (Silkeborg Bridgeklub) - Tage Larsen (Østsjællands Bridgeklub)
Sølv 4, A-rækken
Parturnering
Dato: 12-07-2022
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Leif Pedersen - Erna Andersen
S 4♠
♣3
10
420
420
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
-1,0
47,9
2
S 3UT
♥
Q
7
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
41,7
58,3
3
S 4
♥
♦
A
8
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4
N 2♠
♥
A
8
110
110
-4,0
-4,0
4,0
16,7
83,3
5
ØV
Frantz Dolberg - Hans Andersen
V 4♠
♦
K
12
-480
-480
-6,0
6,0
6,0
0,0
100,0
12,0
75,0
6
Ø 3♠
♣A
6
300
300
6,0
-6,0
-6,0
100,0
0,0
7
V 4
♥
♦
J
11
-650
-650
-6,0
6,0
6,0
0,0
100,0
8
S 3
♥
D
♦
K
5
-800
-800
-6,0
6,0
6,0
0,0
100,0
9
ØV
Markus Hansen Moe - Håvard Moe
S 2♠
♣A
7
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
33,3
66,7
7,0
64,6
10
N 3UT
♥
2
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
91,7
8,3
11
V 4♠
♦
3
10
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
16,7
83,3
12
V 3
♥
D
♠3
9
-530
-530
-6,0
6,0
6,0
0,0
100,0
13
ØV
Ulrik Dickow - Jørgen Steenfelt
Ø 5
♦
♠A
8
300
300
-1,0
1,0
1,0
41,7
58,3
11,0
72,9
14
Ø 4
♦
♥
K
10
-130
-130
-5,0
5,0
5,0
8,3
91,7
15
Ø 3UT
♠T
10
-430
-430
-3,0
3,0
3,0
25,0
75,0
16
V 3♠
♥
K
9
-140
-140
-2,0
2,0
2,0
33,3
66,7
17
NS
Helga Sillemann - Grethe Frost Jacobsen
S 5♣
♥
A
12
420
420
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
9,0
68,7
18
V 2♠
♦
A
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
25,0
75,0
19
S 4
♥
♠A
11
450
450
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
20
S 3UT
♠2
13
720
720
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
21
NS
Susanne Christensen - Dorte Traun
N 2
♥
♠T
9
140
140
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
-6,0
37,5
22
Ø 4♠
♣4
11
-650
-650
-4,0
-4,0
4,0
16,7
83,3
23
V 2
♦
♣T
9
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
24
S 4♠ D
♣A
8
-300
-300
-6,0
-6,0
6,0
0,0
100,0
25
NS
Birthe Bang Christensen - Lillian Havlygaard
V 3♠
♥
J
7
200
200
6,0
6,0
-6,0
100,0
0,0
14,0
79,2
26
V 3
♦
♥
K
11
-150
-150
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
27
Ø 3
♥
♥
8
11
-200
-200
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
28
S 4
♥
♠9
13
710
710
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
29
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
Ø 4
♥
♣A
8
200
200
3,0
-3,0
-3,0
75,0
25,0
-1,0
47,9
30
V 3♠
♦
Q
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
31
V 3♠
♣A
11
-200
-200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
32
Ø 3UT
♣6
10
-630
-630
-2,0
2,0
2,0
33,3
66,7
33
NS
Eilif Fogh Pedersen - Olaf Nielsen
S 4♠
♦
A
12
480
480
1,0
1,0
-1,0
58,3
41,7
13,0
77,1
34
V 3UT
♦
K
8
50
50
6,0
6,0
-6,0
100,0
0,0
35
V 3UT
♥
8
11
-660
-660
2,0
2,0
-2,0
66,7
33,3
36
Ø 1UT
♠3
5
200
200
4,0
4,0
-4,0
83,3
16,7
37
ØV
Leif W. Thomsen - Jens Rasmussen
Ø 4♠
♠T
9
50
50
6,0
-6,0
-6,0
100,0
0,0
3,0
56,3
38
Ø 2♠
♠7
8
-110
-110
-4,0
4,0
4,0
16,7
83,3
39
Ø 3UT
♦
Q
10
-630
-630
-3,0
3,0
3,0
25,0
75,0
40
V 2
♦
♣Q
11
-150
-150
-2,0
2,0
2,0
33,3
66,7
41
ØV
Erik Andreasen - Lise Lotte Nielsen
N 4
♥
♦
J
8
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
66,7
33,3
-7,0
35,4
42
V 4♠
♣A
9
100
100
2,0
-2,0
-2,0
66,7
33,3
43
S 5
♦
♥
4
9
-100
-100
4,0
-4,0
-4,0
83,3
16,7
44
S 2
♥
♥
6
12
230
230
-1,0
1,0
1,0
41,7
58,3