+
Turnering #71
DM for Seniorpar, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 31: Bent Hansen (Lejre Bridgeklub) - Birthe Hansen (Lejre Bridgeklub)
DM for Seniorpar, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Grethe Arvidsen - Kai Munch
N 4♠
♠5
10
420
420
-1,0
-1,0
1,0
47,7
52,3
6,0
56,8
2
V 3UT
♥
8
7
100
100
7,0
7,0
-7,0
65,9
34,1
3
NS
Anders Neimann-Sørensen - Henning V. Mikkelsen
S 3UT
♥
Q
12
490
490
2,0
2,0
-2,0
54,6
45,5
7,0
58,0
4
V 4♠
♠J
9
100
100
5,0
5,0
-5,0
61,4
38,6
5
ØV
Hans Kristian Sørensen - Niels Henriksen
V 4
♥
♠4
10
-420
-420
-8,0
8,0
8,0
31,8
68,2
22,0
75,0
6
N 2
♥
♣A
10
170
170
-14,0
14,0
14,0
18,2
81,8
7
ØV
Peter Molander - Torben Lauritzen
N 4♠
♠Q
12
680
680
-7,0
7,0
7,0
34,1
65,9
-7,0
42,0
8
Ø 1UT
♠2
8
-120
-120
14,0
-14,0
-14,0
81,8
18,2
9
NS
Ulrik Eberhardt - Lars-Olof Abrahamsson
Ø 3UT
♠5
13
-720
-720
7,0
7,0
-7,0
65,9
34,1
4,0
54,5
10
S 2♠
♦
2
9
140
140
-3,0
-3,0
3,0
43,2
56,8
11
ØV
Ib Axelsen - Sverre Johnsen
S 1♠
♣A
8
110
110
20,0
-20,0
-20,0
95,5
4,5
-14,0
34,1
12
V 3♠
♥
K
7
100
100
-6,0
6,0
6,0
36,4
63,6
13
ØV
Povl Leif Brørup - Jesper Tvermoes
S 2
♥
♠9
8
110
110
-12,5
12,5
12,5
21,5
78,5
6,5
57,4
14
Ø 2
♦
♥
K
8
-90
-90
6,0
-6,0
-6,0
63,6
36,4
15
NS
Tyge Fogh - Rasmus Nygaard Nielsen
V 3♠
♣T
10
-170
-170
7,3
7,3
-7,3
66,6
33,4
-1,7
48,1
16
N 4♠
♥
4
9
-50
-50
-9,0
-9,0
9,0
29,6
70,5
17
NS
Per Schwerdtfeger - Torben Schultz
N 5♣
♥
K
10
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
15,9
84,1
-13,0
35,2
18
S 3
♥
♠2
10
170
170
2,0
2,0
-2,0
54,6
45,5
19
ØV
Jørgen Røhl - Hans Werge
N 1UT
♥
4
8
120
120
-16,0
16,0
16,0
13,6
86,4
7,0
58,0
20
V 3
♦
♣2
10
-130
-130
9,0
-9,0
-9,0
70,5
29,6
21
NS
Thomas Berg - Geert Max Jørgensen
N 3UT
♦
7
12
690
690
12,0
12,0
-12,0
77,3
22,7
-8,0
40,9
22
S 2
♥
D
♠5
5
-500
-500
-20,0
-20,0
20,0
4,5
95,5
23
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
N 6
♥
♦
6
12
1430
1430
19,0
19,0
-19,0
93,2
6,8
-1,0
48,9
24
S 6
♥
♦
T
10
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
4,5
95,5
25
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-4,4
0,6
0,6
40,0
51,4
1,3
51,4
26
M-
M*
-4,4
0,6
0,6
40,0
51,4
27
ØV
Helle Krogh - Kell Krogh
V 3UT
♣7
10
-430
-430
-6,0
6,0
6,0
36,4
63,6
-4,0
45,5
28
N 4♠
♥
J
10
620
620
10,0
-10,0
-10,0
72,7
27,3
29
ØV
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
N 4♠
♥
T
12
680
680
7,0
-7,0
-7,0
65,9
34,1
-7,0
42,0
30
Ø 4♠
♥
6
11
-450
-450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
31
NS
Birthe Kinnunen - Flemming Øster
V 3♠
♣7
11
-200
-200
12,0
12,0
-12,0
77,3
22,7
22,0
75,0
32
Ø 3UT
♥
J
11
-660
-660
10,0
10,0
-10,0
72,7
27,3