+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 57: Camilla Bo Krefeld (Aarhus BK) - Johan Hammelev (Aarhus BK)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
M
M+
0,0
0,0
8,8
50,0
60,0
0,0
50,0
2
M
M+
0,0
0,0
8,8
50,0
60,0
3
NS
Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen
M
M+
0,0
0,0
8,8
50,0
60,0
0,0
50,0
4
M
M+
0,0
0,0
8,8
50,0
60,0
5
NS
Dan Mungaard - Michael Staub
Ø 3UT
♦
5
10
-430
-430
-28,0
-28,0
28,0
18,2
81,8
-28,0
34,1
6
M
M+
0,0
0,0
8,8
50,0
60,0
7
NS
Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen
S 4♠
♦
Q
10
620
620
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
-30,0
33,0
8
Ø 3♣
♦
A
8
50
50
-27,0
-27,0
27,0
19,3
80,7
9
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
S 6UT
♦
9
12
990
990
8,0
8,0
-8,0
59,1
40,9
-16,0
40,9
10
V 4♣
♠A
9
100
100
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
11
NS
Peter Fredin - Henning Østergaard
S 3UT
♥
3
9
400
400
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
5,0
52,8
12
N 3
♦
♣T
11
150
150
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
13
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
S 4♣
♣A
9
-100
-100
22,0
22,0
-22,0
75,0
25,0
54,0
80,7
14
Ø 3UT
♦
3
7
100
100
32,0
32,0
-32,0
86,4
13,6
15
NS
Flemming Madsen - Mads Krøjgaard
Ø 4
♥
♠5
11
-450
-450
-11,0
-11,0
11,0
37,5
62,5
-17,0
40,3
16
N 4
♦
♥
J
8
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
43,2
56,8
17
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
S 3
♦
♥
K
10
130
130
-12,0
-12,0
12,0
36,4
63,6
-32,0
31,8
18
Ø 6♠
♣Q
13
-1010
-1010
-20,0
-20,0
20,0
27,3
72,7
19
NS
Jan Mayer - Poul Mogensen
S 4♠
♣8
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
47,7
52,3
16,0
59,1
20
Ø 2♠
♣J
10
-170
-170
18,0
18,0
-18,0
70,5
29,6
21
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
Ø 3UT
♣Q
10
-430
-430
-40,0
-40,0
40,0
4,5
95,5
-58,0
17,0
22
Ø 3UT
♣5
11
-660
-660
-18,0
-18,0
18,0
29,6
70,5
23
NS
Jan Pedersen - Ulrik Zeeberg
V 2
♥
♣A
10
-170
-170
-26,0
-26,0
26,0
20,5
79,6
-29,0
33,5
24
S 3
♦
♥
Q
9
110
110
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
25
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
Ø 1UT
♦
J
5
200
200
43,0
43,0
-43,0
98,9
1,1
18,0
60,2
26
S 4
♥
♦
2
9
-100
-100
-25,0
-25,0
25,0
21,6
78,4
27
NS
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
N 2UT
♥
K
8
120
120
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
49,0
77,8
28
V 3UT
♠9
5
200
200
36,0
36,0
-36,0
90,9
9,1
29
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
N 1UT
♣T
8
120
120
6,0
6,0
-6,0
56,8
43,2
34,0
69,3
30
Ø 5
♥
♠2
10
50
50
28,0
28,0
-28,0
81,8
18,2