+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 55: Carsten Lysdahl (Herning Bridgeklub) - Lilli-Ann Nielsen (Herning Bridgeklub)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Dan Mungaard - Michael Staub
V 3♠
♦
6
10
-170
-170
-16,7
-16,7
16,7
31,0
69,0
-23,0
36,9
2
Ø 3
♦
♥
Q
11
-150
-150
-6,3
-6,3
6,3
42,9
57,1
3
NS
Peter Jacobsen - Erling Munk Nielsen
S 2♠
♥
6
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25,1
64,3
4
Ø 6♠
♣A
11
100
100
25,1
25,1
-25,1
78,5
21,5
5
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
Ø 2
♥
♣6
10
-170
-170
-6,0
-6,0
6,0
43,2
56,8
-34,6
30,3
6
Ø 3♣
♦
K
10
-130
-130
-28,6
-28,6
28,6
17,5
82,5
7
NS
Peter Fredin - Henning Østergaard
S 4♠
♦
Q
9
-100
-100
-37,0
-37,0
37,0
8,0
92,1
-76,0
6,8
8
Ø 2♣
♠4
8
-90
-90
-39,0
-39,0
39,0
5,7
94,3
9
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
N 6UT
♠7
12
990
990
8,0
8,0
-8,0
59,1
40,9
-16,0
40,9
10
V 4♣
♠A
9
100
100
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
11
NS
Flemming Madsen - Mads Krøjgaard
N 2♠
♥
6
9
140
140
-19,0
-19,0
19,0
28,4
71,6
-6,0
46,6
12
N 3
♦
♣T
11
150
150
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
13
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 2♠
♣K
9
-140
-140
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
-32,0
31,8
14
Ø 4
♥
♦
3
11
-450
-450
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
15
NS
Jan Mayer - Poul Mogensen
Ø 3UT
♠9
11
-460
-460
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
-37,0
29,0
16
N 4
♦
D
♥
J
9
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
43,2
56,8
17
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
V 2
♥
♠T
7
50
50
-34,0
-34,0
34,0
11,4
88,6
10,0
55,7
18
V 6UT
♣7
11
50
50
44,0
44,0
-44,0
100,0
0,0
19
NS
Jan Pedersen - Ulrik Zeeberg
S 3♠
♦
Q
9
140
140
38,0
38,0
-38,0
93,2
6,8
74,0
92,0
20
Ø 4♠
♣J
9
100
100
36,0
36,0
-36,0
90,9
9,1
21
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
Ø 3UT
♦
3
10
-430
-430
-40,0
-40,0
40,0
4,5
95,5
-58,0
17,0
22
Ø 3UT
♣2
11
-660
-660
-18,0
-18,0
18,0
29,6
70,5
23
NS
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
V 4
♥
♣K
9
100
100
21,0
21,0
-21,0
73,9
26,1
18,0
60,2
24
N 2
♦
♠J
9
110
110
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
25
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
Ø 2♠
♥
4
9
-140
-140
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
12,0
56,8
26
S 3
♥
♦
8
9
140
140
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
27
NS
Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen
N 2UT
♥
K
8
120
120
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
-7,0
46,0
28
V 3♠
♦
J
8
50
50
-20,0
-20,0
20,0
27,3
72,7
29
NS
Annette Prehn - Susan Just Olesen
S 1UT
♦
A
7
90
90
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
-68,0
11,4
30
Ø 4
♥
♠J
11
-450
-450
-36,0
-36,0
36,0
9,1
90,9