+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 53: Inge Keiser (Bridgeklubben Bellevue) - Peter Enevoldsen (Akademisk Bridgeklub, Århus)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
Ø 3♣
♠6
9
-110
-110
18,8
18,8
-18,8
71,4
28,6
34,5
69,6
2
Ø 4
♦
♥
K
10
-130
-130
15,7
15,7
-15,7
67,8
32,2
3
NS
Peter Fredin - Henning Østergaard
N 2♠
♠4
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25,1
64,3
4
Ø 6♠
♣A
11
100
100
25,1
25,1
-25,1
78,5
21,5
5
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
Ø 2
♥
♥
6
10
-170
-170
-6,0
-6,0
6,0
43,2
56,8
1,2
50,7
6
S 3
♦
♠K
8
-50
-50
7,2
7,2
-7,2
58,1
41,9
7
NS
Flemming Madsen - Mads Krøjgaard
S 4♠
♦
Q
11
650
650
30,0
30,0
-30,0
84,1
15,9
3,0
51,7
8
Ø 1UT
♦
4
6
50
50
-27,0
-27,0
27,0
19,3
80,7
9
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 5♣
♠7
12
420
420
-37,0
-37,0
37,0
8,0
92,1
-25,0
35,8
10
V 3UT
♠2
7
200
200
12,0
12,0
-12,0
63,6
36,4
11
NS
Jan Mayer - Poul Mogensen
N 4♠
♠2
9
-50
-50
-32,0
-32,0
32,0
13,6
86,4
-47,0
23,3
12
V 3♣ D
♦
J
8
100
100
-15,0
-15,0
15,0
33,0
67,1
13
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
Ø 3♠
♣K
9
-140
-140
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
-43,0
25,6
14
Ø 3UT
♠J
11
-460
-460
-35,0
-35,0
35,0
10,2
89,8
15
NS
Jan Pedersen - Ulrik Zeeberg
Ø 3UT
♣3
11
-460
-460
-31,0
-31,0
31,0
14,8
85,2
-49,0
22,2
16
V 3
♥
♦
K
9
-140
-140
-18,0
-18,0
18,0
29,6
70,5
17
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
N 1UT
♥
5
9
150
150
1,0
1,0
-1,0
51,1
48,9
16,0
59,1
18
Ø 6♠
♥
8
12
-980
-980
15,0
15,0
-15,0
67,1
33,0
19
NS
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
S 4♠
♥
A
8
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
3,4
96,6
-80,0
4,5
20
Ø 4♠
♦
7
11
-650
-650
-39,0
-39,0
39,0
5,7
94,3
21
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
Ø 2UT
♥
5
6
100
100
41,0
41,0
-41,0
96,6
3,4
23,0
63,1
22
Ø 3UT
♥
3
11
-660
-660
-18,0
-18,0
18,0
29,6
70,5
23
NS
Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen
V 2
♥
♣A
10
-170
-170
-26,0
-26,0
26,0
20,5
79,6
-3,0
48,3
24
N 1UT
♠9
8
120
120
23,0
23,0
-23,0
76,1
23,9
25
NS
Annette Prehn - Susan Just Olesen
Ø 1UT
♦
J
6
100
100
35,0
35,0
-35,0
89,8
10,2
48,0
77,3
26
N 3
♥
♦
J
9
140
140
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
27
NS
Daniel Brandgaard - Thorvald Aagaard
Ø 2
♥
♣9
8
-110
-110
-40,0
-40,0
40,0
4,5
95,5
-19,0
39,2
28
V 3UT
♦
J
6
150
150
21,0
21,0
-21,0
73,9
26,1
29
NS
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
S 1UT
♦
A
8
120
120
6,0
6,0
-6,0
56,8
43,2
-8,0
45,5
30
Ø 4
♥
♦
J
10
-420
-420
-14,0
-14,0
14,0
34,1
65,9