+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Elly Berthelsen (Pandrup Bridgeklub) - Per Frederiksen (Hobro Bridgeklub)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Leise Hemberg - Rico Hemberg
Ø 3♠
♣5
9
-140
-140
9,0
-9,0
-9,0
73,7
26,3
-23,0
29,8
2
Ø 2
♥
♠A
8
-110
-110
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
3
Ø 3♠
♥
5
7
200
200
18,0
-18,0
-18,0
97,4
2,6
4
ØV
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
Ø 4
♥
♣Q
7
300
300
9,0
-9,0
-9,0
73,7
26,3
10,0
58,8
5
V 2
♥
♠4
8
-110
-110
-9,0
9,0
9,0
26,3
73,7
6
S 2♠
♥
A
7
-50
-50
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
7
NS
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
V 3UT
♠K
8
100
100
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
-8,0
43,0
8
Ø 4
♥
♦
A
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
N 3
♥
♥
K
9
140
140
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
10
ØV
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
S 4
♥
♣A
10
620
620
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
-34,0
20,2
11
V 5
♥
D
♦
K
9
300
300
18,0
-18,0
-18,0
97,4
2,6
12
Ø 1UT
♥
4
5
100
100
12,0
-12,0
-12,0
81,6
18,4
13
NS
Amalie Rosa Bune - Morten Rasmussen Bune
V 3
♥
♠A
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
5,0
54,4
14
N 3
♦
♠K
10
130
130
12,0
12,0
-12,0
81,6
18,4
15
S 2
♥
♥
7
6
-200
-200
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
16
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
N 2
♥
♠A
10
170
170
5,0
-5,0
-5,0
63,2
36,8
4,0
53,5
17
Ø 6♠ D
♦
A
10
300
300
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
18
V 4
♥
♣A
11
-450
-450
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
19
NS
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
N 1UT
♥
2
7
90
90
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-12,0
39,5
20
N 3
♥
♠Q
8
-100
-100
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
21
N 3♠
♣8
8
-100
-100
-10,0
-10,0
10,0
23,7
76,3
22
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 3UT
♥
7
9
400
400
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
2,0
51,8
23
S 3UT
♠4
11
660
660
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
24
S 2♠
♣K
7
-50
-50
-8,0
-8,0
8,0
29,0
71,1
25
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 4♣ D
♥
6
9
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
-18,0
34,2
26
N 3♣
♠J
5
-400
-400
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
27
Ø 3UT
♦
J
13
-520
-520
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
28
NS
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
Ø 2♠
♦
T
9
-140
-140
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-18,0
34,2
29
S 3♠
♥
K
8
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
31,6
68,4
30
Ø 2♠
♦
J
7
50
50
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
31
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
S 3UT
♠J
7
-200
-200
-14,0
14,0
14,0
13,2
86,8
2,0
51,8
32
N 1UT
♣5
9
150
150
12,0
-12,0
-12,0
81,6
18,4
33
V 3UT
♠3
9
-400
-400
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
34
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
N 3UT
♠K
9
600
600
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
-6,0
44,7
35
N 4
♥
♦
5
11
450
450
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
36
N 4
♥
♣A
9
-100
-100
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1