+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 40: Dorthe Schaltz (One-eyed Jacks) - Peter Schaltz (One-eyed Jacks)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 4♠
♥
5
9
50
50
17,0
17,0
-17,0
94,7
5,3
6,0
55,3
2
N 2
♦
♠8
7
-100
-100
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
3
V 1UT
♣Q
9
-150
-150
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1
4
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
Ø 3♣
♦
3
5
400
400
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
29,0
75,4
5
Ø 3
♥
♣Q
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
6
S 2♠
♥
A
9
140
140
15,0
15,0
-15,0
89,5
10,5
7
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
N 3♠ D
♣K
7
-500
-500
-13,0
-13,0
13,0
15,8
84,2
-17,0
35,1
8
Ø 4
♥
♦
A
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
N 2
♥
♣5
9
140
140
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
10
NS
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
N 2
♥
♥
9
10
170
170
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1
-22,0
30,7
11
N 3♠
♥
A
8
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
12
Ø 1UT
♥
7
6
50
50
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
13
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
Ø 2♣
♥
2
8
-90
-90
15,0
15,0
-15,0
89,5
10,5
-5,0
45,6
14
S 2
♦
♣8
8
90
90
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
15
S 2
♥
D
♥
7
5
-800
-800
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1
16
NS
Kate Reiter - Frank Paaskesen
N 2
♥
♠K
10
170
170
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
22,0
69,3
17
V 6♠ D
♦
8
9
500
500
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
18
S 4♠
♥
K
9
-100
-100
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
19
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
S 2UT
♠J
9
150
150
9,0
9,0
-9,0
73,7
26,3
17,0
64,9
20
V 3♠
♥
K
8
100
100
18,0
18,0
-18,0
97,4
2,6
21
N 3♠
♦
K
8
-100
-100
-10,0
-10,0
10,0
23,7
76,3
22
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
N 2
♦
♣K
10
130
130
-5,0
-5,0
5,0
36,8
63,2
-11,0
40,4
23
S 4UT
♦
4
11
660
660
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
24
V 1UT
♠K
7
-90
-90
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
25
NS
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
Ø 2♠
♦
T
8
-110
-110
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
-13,0
38,6
26
N 3UT
♥
A
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
27
Ø 6
♦
♠Q
13
-940
-940
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
28
NS
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
Ø 3UT
♦
4
7
100
100
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
6,0
55,3
29
S 2♠
♥
K
9
140
140
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
30
Ø 2♠
♥
3
8
-110
-110
-14,0
-14,0
14,0
13,2
86,8
31
NS
Lilli-Ann Nielsen - Carsten Lysdahl
S 3UT
♠J
7
-200
-200
-14,0
-14,0
14,0
13,2
86,8
21,0
68,4
32
S 4♠
♣2
10
420
420
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
33
Ø 3♣
♠7
9
-110
-110
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
34
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
S 3UT
♦
J
7
-200
-200
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
22,0
69,3
35
N 6
♦
♦
4
13
940
940
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
36
N 4
♥
♣A
10
620
620
14,0
14,0
-14,0
86,8
13,2