+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 32: Lotte Skaanning (One-eyed Jacks) - Henning Østergaard (Fjends Bridgeklub)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 3
♦
D
♠A
6
-500
-500
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
-7,0
43,9
2
V 1UT
♦
3
6
50
50
14,0
-14,0
-14,0
86,8
13,2
3
Ø 2♠
♦
5
7
100
100
12,0
-12,0
-12,0
81,6
18,4
4
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
Ø 4
♥
♣Q
8
200
200
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
20,0
67,5
5
Ø 3
♥
D
♣Q
8
100
100
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
6
S 2♠
♦
2
8
110
110
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
7
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
V 4♣
♠K
8
200
200
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
2,0
51,8
8
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
9
N 4
♥
♠A
9
-50
-50
-18,0
-18,0
18,0
2,6
97,4
10
ØV
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
S 4
♥
♠4
10
620
620
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
18,0
65,8
11
N 4♠
♣Q
8
-100
-100
-12,0
12,0
12,0
18,4
81,6
12
Ø 1UT
♥
7
7
-90
-90
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
13
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 1UT
♣2
4
-300
-300
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
4,0
53,5
14
Ø 2
♥
♦
3
5
150
150
17,0
-17,0
-17,0
94,7
5,3
15
S 2
♥
♣Q
5
-300
-300
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
16
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
Ø 3♠
♥
Q
7
200
200
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
6,0
55,3
17
Ø 5♠
♦
A
10
50
50
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1
18
V 3
♦
♣A
10
-130
-130
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
19
NS
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 1UT
♣A
7
90
90
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-4,0
46,5
20
V 2♠
♥
K
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
21
N 2♠
♦
A
8
110
110
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
22
NS
Lise Blågestad - Mads Eyde
N 2♠
♥
3
10
170
170
1,0
1,0
-1,0
52,6
47,4
2,0
51,8
23
S 3UT
♦
3
12
690
690
14,0
14,0
-14,0
86,8
13,2
24
S 2♠
♣K
5
-150
-150
-13,0
-13,0
13,0
15,8
84,2
25
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
V 2
♥
♦
2
9
-140
-140
-14,0
-14,0
14,0
13,2
86,8
-3,0
47,4
26
N 3UT
♥
A
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
27
Ø 3UT
♣2
13
-520
-520
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
28
ØV
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
Ø 2♠
♦
T
9
-140
-140
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
18,0
65,8
29
S 3♠
♥
K
8
-100
-100
-7,0
7,0
7,0
31,6
68,4
30
Ø 2♠
♦
J
7
50
50
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
31
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
S 3UT
♠J
7
-200
-200
-14,0
14,0
14,0
13,2
86,8
17,0
64,9
32
S 2♠
♣6
10
170
170
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
33
V 3UT
♦
A
11
-460
-460
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
34
NS
Stense Farholt - Henrik Caspersen
N 3UT
♥
Q
7
-200
-200
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
-19,0
33,3
35
N 4
♥
♣4
11
450
450
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
36
N 3
♥
♣K
10
170
170
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3