+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 29: Susan Hjorslev Lund (Ballerup Bridge Club) - Michael Staub (Ballerup Bridge Club)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
Ø 4♠
♦
K
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
5,3
94,7
41,0
86,0
2
V 1UT
♠5
8
-120
-120
-13,0
13,0
13,0
15,8
84,2
3
Ø 2UT
♣3
8
-120
-120
-11,0
11,0
11,0
21,1
79,0
4
ØV
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
N 4♠
♣A
10
620
620
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
-36,0
18,4
5
V 2
♥
♥
J
5
150
150
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
6
S 2♠
♠2
8
110
110
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
7
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
V 3UT
♠K
6
300
300
14,0
14,0
-14,0
86,8
13,2
-3,0
47,4
8
Ø 4
♥
♦
A
11
-450
-450
-13,0
-13,0
13,0
15,8
84,2
9
N 3
♥
♥
K
9
140
140
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
10
NS
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
S 4
♥
♠3
11
650
650
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
27,0
73,7
11
N 3♠
♥
A
8
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
12
Ø 1UT
♥
7
5
100
100
12,0
12,0
-12,0
81,6
18,4
13
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
Ø 2UT
♥
7
9
-150
-150
-13,0
-13,0
13,0
15,8
84,2
-36,0
18,4
14
S 2
♦
♣7
8
90
90
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
15
N 3♣ D
♥
A
5
-1100
-1100
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
16
NS
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 2
♥
♠A
10
170
170
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
-18,0
34,2
17
Ø 5♠ D
♦
A
10
100
100
-10,0
-10,0
10,0
23,7
76,3
18
V 4
♥
♥
6
12
-480
-480
-13,0
-13,0
13,0
15,8
84,2
19
ØV
Lise Blågestad - Mads Eyde
N 1UT
♣A
8
120
120
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
-7,0
43,9
20
V 2♠
♥
K
9
-140
-140
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
21
N 2♠
♣K
8
110
110
13,0
-13,0
-13,0
84,2
15,8
22
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
S 5
♦
♣A
11
400
400
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
-22,0
30,7
23
S 6
♥
♦
A
11
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
24
N 2
♥
♦
J
7
-50
-50
-8,0
-8,0
8,0
29,0
71,1
25
ØV
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
N 4♣ D
♥
6
9
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
18,0
65,8
26
N 3♣
♠J
5
-400
-400
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
27
Ø 3UT
♦
J
13
-520
-520
3,0
-3,0
-3,0
57,9
42,1
28
NS
Kate Reiter - Frank Paaskesen
Ø 3
♥
♦
A
10
-170
-170
-18,0
-18,0
18,0
2,6
97,4
-16,0
36,0
29
V 2
♥
♥
3
8
-110
-110
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
30
Ø 4♠
♥
7
6
200
200
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
31
NS
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
S 3UT
♠J
7
-200
-200
-14,0
-14,0
14,0
13,2
86,8
-17,0
35,1
32
S 2♠
♣6
10
170
170
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
33
V 3UT
♦
A
11
-460
-460
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
34
ØV
Nell Rindahl - Niels Lund
N 4UT
♦
J
7
-300
-300
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
-5,0
45,6
35
N 3UT
♣T
11
460
460
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
36
N 4
♥
♣A
10
620
620
14,0
-14,0
-14,0
86,8
13,2