+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 29: Susan Hjorslev Lund (Ballerup Bridge Club) - Michael Staub (Ballerup Bridge Club)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 09:30 - kl. 13:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Pia Larsen - Thomas Nielsen
Ø 3UT
♦
9
10
-430
-430
2,0
-2,0
-2,0
55,3
44,7
-2,0
48,2
2
Ø 3♠
♥
K
9
-140
-140
-3,0
3,0
3,0
42,1
57,9
3
S 3
♦
♦
5
7
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
57,9
42,1
4
ØV
Karin Risom - Peter Jacobsen
S 5♠ D
♣3
10
-200
-200
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
28,0
74,6
5
N 4
♥
♣9
11
650
650
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
6
Ø 4
♥
♦
A
11
-650
-650
-13,0
13,0
13,0
15,8
84,2
7
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
Ø 3UT
♠8
11
-660
-660
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
-16,0
36,0
8
S 2
♥
♥
3
9
140
140
11,0
-11,0
-11,0
79,0
21,1
9
Ø 3UT
♥
6
9
-600
-600
15,0
-15,0
-15,0
89,5
10,5
10
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 3
♦
♠2
8
100
100
13,0
-13,0
-13,0
84,2
15,8
-27,0
26,3
11
S 3
♥
♠5
10
170
170
9,0
-9,0
-9,0
73,7
26,3
12
S 2
♦
♠9
7
-100
-100
5,0
-5,0
-5,0
63,2
36,8
13
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
V 2
♦
♥
6
8
-90
-90
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
-6,0
44,7
14
N 4♠
♦
K
11
450
450
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
15
Ø 3
♥
♠A
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
16
NS
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
V 2UT
♥
3
7
100
100
6,0
6,0
-6,0
65,8
34,2
14,0
62,3
17
Ø 4♠
♦
3
10
-420
-420
-1,0
-1,0
1,0
47,4
52,6
18
Ø 4♠
♥
8
8
100
100
9,0
9,0
-9,0
73,7
26,3
19
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
S 3♠
♣3
8
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
26,0
72,8
20
S 3
♥
D
♥
T
10
930
930
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
21
V 2UT
♠K
7
50
50
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
22
ØV
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
S 6♠
♣T
10
-100
-100
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
0,0
50,0
23
N 1UT
♥
2
8
120
120
17,0
-17,0
-17,0
94,7
5,3
24
S 3UT
♣2
10
430
430
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
25
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
S 3UT
♣K
10
430
430
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
-16,0
36,0
26
V 3UT
♥
4
10
-630
-630
-17,0
-17,0
17,0
5,3
94,7
27
S 4♠
♣T
9
-50
-50
-12,0
-12,0
12,0
18,4
81,6
28
NS
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
Ø 3
♥
♣K
8
50
50
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
14,0
62,3
29
V 4♠
♥
4
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
30
S 2♠
♥
3
8
110
110
6,0
6,0
-6,0
65,8
34,2