+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Annette Prehn (Ballerup Bridge Club) - Jan Petersen (Kalundborg Bridgeklub)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 09:31 - kl. 13:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
Ø 3UT
♣7
10
-430
-430
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-2,0
48,9
2
N 6♣
♥
6
12
1370
1370
21,0
21,0
-21,0
86,2
13,8
3
S 3
♦
♠K
4
-250
-250
-23,0
-23,0
23,0
10,4
89,7
4
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
N 4♠
♣2
12
680
680
20,0
20,0
-20,0
84,5
15,5
3,0
51,7
5
Ø 4♠
♥
K
10
-420
-420
-4,0
-4,0
4,0
43,1
56,9
6
Ø 2
♦
♠T
11
-150
-150
-13,0
-13,0
13,0
27,6
72,4
7
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
S 5♣
♦
5
11
600
600
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
-1,0
49,4
8
N 4♠
♥
4
10
420
420
24,0
24,0
-24,0
91,4
8,6
9
N 3
♦
♦
4
10
130
130
-20,0
-20,0
20,0
15,5
84,5
10
NS
Lis Svendsen - Benny Svendsen
Ø 4
♥
♠9
10
-620
-620
-20,0
-20,0
20,0
15,5
84,5
1,0
50,6
11
V 3UT
♥
9
9
-400
-400
-2,0
-2,0
2,0
46,6
53,5
12
Ø 3
♥
♦
8
10
-170
-170
23,0
23,0
-23,0
89,7
10,4
13
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
Ø 4♠
♣K
10
-620
-620
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
-5,8
46,7
14
S 4
♥
♦
T
8
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
15
S 4♠
♠4
10
620
620
6,2
6,2
-6,2
60,7
39,3
16
NS
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
N 3♠
♦
3
11
200
200
-19,0
-19,0
19,0
17,2
82,8
-35,0
29,9
17
V 5
♥
♠8
11
-450
-450
-10,0
-10,0
10,0
32,8
67,2
18
N 4♣
♥
A
9
-100
-100
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
19
NS
Lill Zeeberg - Lars Korsholm
Ø 6
♥
♣8
11
100
100
28,0
28,0
-28,0
98,3
1,7
-6,0
46,6
20
N 2
♥
♥
3
9
140
140
-15,0
-15,0
15,0
24,1
75,9
21
Ø 2
♦
♠K
10
-130
-130
-19,0
-19,0
19,0
17,2
82,8
22
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
Ø 5♣
♠9
12
-620
-620
-18,0
-18,0
18,0
19,0
81,0
-29,0
33,3
23
N 3UT
♥
3
11
660
660
11,0
11,0
-11,0
69,0
31,0
24
Ø 3
♥
♦
T
9
-140
-140
-22,0
-22,0
22,0
12,1
87,9
25
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
V 1UT
♠4
8
-120
-120
-4,0
4,0
4,0
43,1
56,9
45,0
75,9
26
S 4
♥
♠2
9
-100
-100
-16,0
16,0
16,0
22,4
77,6
27
S 3
♥
♣K
6
-150
-150
-25,0
25,0
25,0
6,9
93,1
28
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 6♠
♦
8
11
-100
-100
-11,0
-11,0
11,0
31,0
69,0
-24,7
35,8
29
Ø 4
♥
♦
A
11
-650
-650
-18,7
-18,7
18,7
17,8
82,2
30
S 3♣
♥
A
10
130
130
5,0
5,0
-5,0
58,6
41,4