+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 29: Jeanet Normann (Ikast Bridgeklub 75) - Torben Agersnap (Ikast Bridgeklub 75)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
V 3UT
♦
3
13
-520
-520
-4,0
4,0
4,0
43,1
56,9
2,0
51,2
2
V 3UT
♣5
10
-430
-430
-25,0
25,0
25,0
6,9
93,1
3
V 1UT
♣5
5
200
200
27,0
-27,0
-27,0
96,6
3,5
4
NS
Annette Prehn - Jan Petersen
V 3
♥
♥
6
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
43,0
74,7
5
N 2
♥
♠9
9
140
140
27,0
27,0
-27,0
96,6
3,5
6
S 6
♥
♣A
12
980
980
28,0
28,0
-28,0
98,3
1,7
7
NS
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
V 3
♦
♣8
7
200
200
15,0
15,0
-15,0
75,9
24,1
56,0
82,2
8
Ø 4
♥
♦
2
10
-420
-420
16,0
16,0
-16,0
77,6
22,4
9
Ø 1UT
♠2
6
100
100
25,0
25,0
-25,0
93,1
6,9
10
NS
Marianne Durck - John Andersen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
-30,0
32,8
11
V 5
♥
D
♠8
11
-650
-650
-27,0
-27,0
27,0
3,5
96,6
12
N 5♣
♦
9
11
600
600
3,0
3,0
-3,0
55,2
44,8
13
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
V 3UT
♠2
11
-660
-660
-29,0
29,0
29,0
0,0
100,0
22,0
62,6
14
S 4
♥
♥
7
10
420
420
12,0
-12,0
-12,0
70,7
29,3
15
Ø 2
♥
♦
A
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
16
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
N 4
♥
♦
7
10
420
420
-1,0
1,0
1,0
48,3
51,7
-19,0
39,1
17
P
0
0
2,0
-2,0
-2,0
53,5
46,6
18
S 3UT
♦
7
9
600
600
18,0
-18,0
-18,0
81,0
19,0
19
NS
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
Ø 4♠
♣Q
8
200
200
10,0
10,0
-10,0
67,2
32,8
11,0
56,3
20
N 1UT
♦
6
3
-400
-400
-17,0
-17,0
17,0
20,7
79,3
21
V 3
♥
♥
T
8
50
50
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
22
ØV
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
S 4♠
♠4
11
450
450
24,0
-24,0
-24,0
91,4
8,6
16,0
59,2
23
N 2♠
♣7
7
-100
-100
-23,0
23,0
23,0
10,4
89,7
24
S 3UT
♣T
8
-50
-50
-17,0
17,0
17,0
20,7
79,3
25
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
Ø 3UT
♠9
11
-660
-660
-10,0
-10,0
10,0
32,8
67,2
-32,0
31,6
26
Ø 6UT
♥
2
12
-1440
-1440
-29,0
-29,0
29,0
0,0
100,0
27
S 4
♥
♠J
12
480
480
7,0
7,0
-7,0
62,1
37,9
28
ØV
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
V 7UT
♠T
12
50
50
22,0
-22,0
-22,0
87,9
12,1
12,0
56,9
29
V 4
♥
♦
T
11
-650
-650
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
30
S 7
♦
♣Q
11
-100
-100
-29,0
29,0
29,0
0,0
100,0
31
NS
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 4♠
♣A
11
650
650
10,0
10,0
-10,0
67,2
32,8
29,0
66,7
32
S 3UT
♦
J
9
400
400
28,0
28,0
-28,0
98,3
1,7
33
S 5♣
♦
K
9
-100
-100
-9,0
-9,0
9,0
34,5
65,5
34
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
N 2♠
♠4
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
60,4
39,7
13,0
57,5
35
V 3UT
♠7
11
-660
-660
-11,0
11,0
11,0
31,0
69,0
36
N 3♠
♣2
7
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
36,2
63,8