+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 26: Mette Elbech Jakobsen (Grænseegnens Bridgeklub) - Hakon Jørgensen (Grindsted Bridgeklub)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Marianne Durck - John Andersen
V 5♣
♦
A
12
-420
-420
22,0
-22,0
-22,0
87,9
12,1
-43,0
25,3
2
S 3
♥
♠2
9
140
140
26,0
-26,0
-26,0
94,8
5,2
3
N 2
♥
♣9
7
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
4
NS
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
V 4
♥
♠K
10
-620
-620
-28,0
-28,0
28,0
1,7
98,3
9,0
55,2
5
S 2
♥
♣A
8
110
110
22,0
22,0
-22,0
87,9
12,1
6
N 4
♥
♦
7
13
510
510
15,0
15,0
-15,0
75,9
24,1
7
NS
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
S 3♣
♠9
6
-300
-300
-25,0
-25,0
25,0
6,9
93,1
-14,0
42,0
8
Ø 2
♥
♣T
10
-170
-170
27,0
27,0
-27,0
96,6
3,5
9
S 4♣
♦
A
8
-100
-100
-16,0
-16,0
16,0
22,4
77,6
10
ØV
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
N 3UT
♠6
12
690
690
27,0
-27,0
-27,0
96,6
3,5
-46,0
23,6
11
S 5♠
♥
4
10
-50
-50
16,0
-16,0
-16,0
77,6
22,4
12
S 3UT
♦
T
9
600
600
3,0
-3,0
-3,0
55,2
44,8
13
ØV
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
V 3UT
♠J
10
-630
-630
-23,0
23,0
23,0
10,4
89,7
4,0
52,3
14
S 3
♥
♣8
10
170
170
-9,0
9,0
9,0
34,5
65,5
15
V 4
♥
♠J
9
50
50
28,0
-28,0
-28,0
98,3
1,7
16
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
N 4
♥
♦
7
10
420
420
-1,0
-1,0
1,0
48,3
51,7
4,0
52,3
17
V 4♣
♠Q
9
50
50
14,0
14,0
-14,0
74,1
25,9
18
N 3UT
♠J
8
-100
-100
-9,0
-9,0
9,0
34,5
65,5
19
NS
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
S 3UT
♠8
10
430
430
26,0
26,0
-26,0
94,8
5,2
6,0
53,5
20
V 3
♥
♠K
9
-140
-140
9,0
9,0
-9,0
65,5
34,5
21
N 3♠ D
♥
J
6
-800
-800
-29,0
-29,0
29,0
0,0
100,0
22
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-24,0
24,0
24,0
8,6
91,4
30,0
67,2
23
S 2♠
♥
2
7
-100
-100
-23,0
23,0
23,0
10,4
89,7
24
S 1♠
♥
8
8
110
110
17,0
-17,0
-17,0
79,3
20,7
25
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
Ø 3UT
♠9
11
-660
-660
-10,0
10,0
10,0
32,8
67,2
30,0
67,2
26
V 6
♦
♥
A
12
-1370
-1370
-27,0
27,0
27,0
3,5
96,6
27
N 4
♥
♣A
12
480
480
7,0
-7,0
-7,0
62,1
37,9
28
ØV
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
V 3UT
♠2
12
-490
-490
-4,0
4,0
4,0
43,1
56,9
5,0
52,9
29
Ø 4
♥
♦
K
11
-650
-650
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
30
N 4
♥
♠A
12
480
480
4,0
-4,0
-4,0
56,9
43,1
31
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 4♠
♦
2
11
650
650
10,0
10,0
-10,0
67,2
32,8
-5,0
47,1
32
N 4
♥
♣8
7
-150
-150
-22,0
-22,0
22,0
12,1
87,9
33
V 4♠
♣T
9
50
50
7,0
7,0
-7,0
62,1
37,9
34
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 3♠
♦
K
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
60,4
39,7
7,0
54,0
35
V 3UT
♥
5
12
-690
-690
-26,0
26,0
26,0
5,2
94,8
36
Ø 4♣
♠4
11
-150
-150
13,0
-13,0
-13,0
72,4
27,6