+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 24: Lill Zeeberg (Slotsbridge - Hillerød) - Lars Korsholm (Slotsbridge - Hillerød)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
V 3UT
♦
6
13
-520
-520
-4,0
-4,0
4,0
43,1
56,9
-5,0
47,1
2
Ø 4♠
♣9
10
-420
-420
-19,0
-19,0
19,0
17,2
82,8
3
N 2
♥
♣9
8
110
110
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
4
NS
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
V 3
♥
♠K
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
-62,0
14,4
5
V 1UT
♥
Q
8
-120
-120
-24,0
-24,0
24,0
8,6
91,4
6
N 6
♥
♣J
10
-100
-100
-26,0
-26,0
26,0
5,2
94,8
7
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
Ø 3
♥
♠J
8
100
100
5,0
5,0
-5,0
58,6
41,4
53,0
80,5
8
S 4♠ D
♣A
8
-300
-300
23,0
23,0
-23,0
89,7
10,4
9
Ø 3
♦
♥
A
8
100
100
25,0
25,0
-25,0
93,1
6,9
10
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
S 3UT
♥
5
10
630
630
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
-40,0
27,0
11
V 5
♥
♠6
11
-450
-450
-15,0
-15,0
15,0
24,1
75,9
12
N 3♣
♦
9
11
150
150
-19,0
-19,0
19,0
17,2
82,8
13
NS
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
Ø 3UT
♣7
9
-600
-600
-11,0
-11,0
11,0
31,0
69,0
-4,0
47,7
14
S 4
♥
♣8
10
420
420
12,0
12,0
-12,0
70,7
29,3
15
Ø 3
♥
♠J
9
-140
-140
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
16
NS
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 4
♥
♦
7
10
420
420
-1,0
-1,0
1,0
48,3
51,7
3,0
51,7
17
S 4
♥
♣A
8
-100
-100
-14,0
-14,0
14,0
25,9
74,1
18
N 3UT
♠J
9
600
600
18,0
18,0
-18,0
81,0
19,0
19
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
Ø 5♠
♣Q
8
300
300
20,0
-20,0
-20,0
84,5
15,5
-3,0
48,3
20
S 2♣
♦
T
6
-200
-200
-3,0
3,0
3,0
44,8
55,2
21
Ø 3
♥
♦
K
9
-140
-140
-14,0
14,0
14,0
25,9
74,1
22
NS
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
V 3
♥
♠8
7
200
200
-5,0
-5,0
5,0
41,4
58,6
21,0
62,1
23
N 1UT
♣7
8
120
120
9,0
9,0
-9,0
65,5
34,5
24
N 3
♦
♣A
9
110
110
17,0
17,0
-17,0
79,3
20,7
25
ØV
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
Ø 3UT
♠8
11
-660
-660
-10,0
10,0
10,0
32,8
67,2
18,0
60,3
26
Ø 3UT
♠7
12
-690
-690
-15,0
15,0
15,0
24,1
75,9
27
N 4
♥
♣A
12
480
480
7,0
-7,0
-7,0
62,1
37,9
28
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 6
♦
♠7
12
-920
-920
-18,0
-18,0
18,0
19,0
81,0
5,0
52,9
29
Ø 4
♥
♦
K
10
-620
-620
19,0
19,0
-19,0
82,8
17,2
30
S 4
♥
♣Q
12
480
480
4,0
4,0
-4,0
56,9
43,1
31
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-5,8
0,6
0,6
40,0
51,1
1,9
51,1
32
M-
M*
-5,8
0,6
0,6
40,0
51,1
33
M-
M*
-5,8
0,6
0,6
40,0
51,1
34
ØV
Fie Fischer - Erik Vase
S 4♠
♦
K
9
-100
-100
-24,0
24,0
24,0
8,6
91,4
5,0
52,9
35
V 3
♦
♠7
11
-150
-150
27,0
-27,0
-27,0
96,6
3,5
36
N 4
♥
♣4
8
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
36,2
63,8