+
Turnering #34
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 16: Kirsten Inge Klæbel (Kalundborg Bridgeklub) - Preben Jakobsen (Svinninge Bridgeklub)
DM Mixed par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:16 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
V 6♣
♦
A
12
-920
-920
-22,0
-22,0
22,0
12,1
87,9
-47,0
23,0
2
Ø 4
♦
♥
K
11
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
Ø 2♠
♥
9
9
-140
-140
-25,0
-25,0
25,0
6,9
93,1
4
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
Ø 3
♥
♣7
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
29,3
70,7
-15,0
41,4
5
Ø 3UT
♥
2
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
55,2
44,8
6
N 4
♥
♦
7
11
450
450
-6,0
-6,0
6,0
39,7
60,4
7
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
V 3
♦
♣8
8
100
100
5,0
-5,0
-5,0
58,6
41,4
-7,0
46,0
8
Ø 4
♥
♠A
11
-450
-450
-6,0
6,0
6,0
39,7
60,4
9
N 1UT
♠K
6
-50
-50
8,0
-8,0
-8,0
63,8
36,2
10
ØV
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 3UT
♥
5
10
630
630
-6,0
6,0
6,0
39,7
60,4
-24,0
36,2
11
S 4♠
♠7
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
96,6
3,5
12
S 3UT
♦
T
9
600
600
3,0
-3,0
-3,0
55,2
44,8
13
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
Ø 3
♥
♠8
8
100
100
23,0
-23,0
-23,0
89,7
10,4
-9,0
44,8
14
S 1
♥
♣8
10
170
170
-9,0
9,0
9,0
34,5
65,5
15
Ø 2
♥
♦
A
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
41,4
58,6
16
ØV
Lill Zeeberg - Lars Korsholm
N 4
♥
♦
7
10
420
420
-1,0
1,0
1,0
48,3
51,7
-3,0
48,3
17
S 4
♥
♣A
8
-100
-100
-14,0
14,0
14,0
25,9
74,1
18
N 3UT
♠J
9
600
600
18,0
-18,0
-18,0
81,0
19,0
19
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
Ø 3♠
♣Q
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
5,2
94,8
-52,0
20,1
20
N 1UT
♥
A
5
-200
-200
-3,0
-3,0
3,0
44,8
55,2
21
S 3
♦
♥
A
7
-200
-200
-23,0
-23,0
23,0
10,4
89,7
22
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-24,0
-24,0
24,0
8,6
91,4
-30,0
32,8
23
S 2♠
♥
2
7
-100
-100
-23,0
-23,0
23,0
10,4
89,7
24
S 1♠
♥
8
8
110
110
17,0
17,0
-17,0
79,3
20,7
25
ØV
Else Andersen - Poul V. Hansen
Ø 3UT
♠9
11
-660
-660
-10,0
10,0
10,0
32,8
67,2
37,0
71,3
26
Ø 4UT
♠4
12
-690
-690
-15,0
15,0
15,0
24,1
75,9
27
S 4
♥
♠J
11
450
450
-12,0
12,0
12,0
29,3
70,7
28
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 3UT
♣6
11
-460
-460
7,0
-7,0
-7,0
62,1
37,9
-30,0
32,8
29
Ø 4
♥
♦
K
10
-620
-620
19,0
-19,0
-19,0
82,8
17,2
30
N 4
♥
♠A
12
480
480
4,0
-4,0
-4,0
56,9
43,1
31
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
N 4♠
♣A
11
650
650
10,0
-10,0
-10,0
67,2
32,8
-29,0
33,3
32
S 3UT
♦
J
9
400
400
28,0
-28,0
-28,0
98,3
1,7
33
S 5♣
♦
K
9
-100
-100
-9,0
9,0
9,0
34,5
65,5
34
NS
Kirsten Simonsen (S) - Knud Erik Strandbæk
S 2♠
♦
K
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
60,4
39,7
35,0
70,1
35
V 3UT
♠4
10
-630
-630
8,0
8,0
-8,0
63,8
36,2
36
V 4♣
♠A
10
-130
-130
21,0
21,0
-21,0
86,2
13,8