+
Turnering #32
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 21: Ole Christensen (Trekantens Bridgeklub) - Peter Basse (Blakset-Klubberne)
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
V 4♠
♦
Q
10
-420
-420
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
-2,0
45,0
2
S 1UT
♥
7
7
90
90
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
3
NS
Lotte Grønning - Kasper Iversen
V 6
♥
♥
J
13
-1460
-1460
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
-12,3
19,3
4
V 4
♥
♦
A
11
-650
-650
-3,3
-3,3
3,3
33,5
66,5
5
ØV
Jon Brodersen - Paul Erik Brodersen
S 2♠
♣2
7
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
3,0
57,5
6
Ø 5
♦
♣5
12
-620
-620
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
7
NS
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
S 2UT
♥
3
7
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
3,0
57,5
8
Ø 4
♥
♠5
9
50
50
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
9
ØV
Hanne Junker - Ruth Andersen
Ø 1UT
♠7
6
100
100
-7,0
7,0
7,0
15,0
85,0
12,0
80,0
10
S 3♣
♥
J
8
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
11
ØV
Tassos Drassas - Poul Have Nielsen
S 4
♥
♦
5
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-10,0
25,0
12
V 4
♥
♠5
9
50
50
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
13
ØV
Christian Patric Vaqué - Leif Hansen
N 3UT
♥
J
10
630
630
3,0
-3,0
-3,0
65,0
35,0
-1,0
47,5
14
S 3UT
♥
2
5
-200
-200
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
15
NS
Oliver Rosager - Christian Lahrmann
Ø 4
♥
♦
9
11
-450
-450
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
-14,0
15,0
16
Ø 4♠
♠T
10
-620
-620
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
17
NS
Lars Erik Ottershagen - Espen Østli
Ø 3♠
♦
6
11
-200
-200
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
-1,0
47,5
18
Ø 1UT
♥
6
6
50
50
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
19
ØV
Kit Koefoed - Birgitte Damtoft Bjergø
V 3
♥
♦
K
8
100
100
5,0
-5,0
-5,0
75,0
25,0
1,0
52,5
20
N 3UT
♠8
12
690
690
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
21
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
N 3UT
♠4
9
600
600
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
2,0
55,0
22
N 4
♥
♣3
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
23
ØV
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
V 1
♥
♣9
5
200
200
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
-4,0
40,0
24
V 3
♥
♣K
9
-140
-140
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
25
ØV
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
Ø 4
♥
♣K
11
-650
-650
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
5,0
62,5
26
N 1UT
♥
3
8
120
120
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
27
NS
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
V 2
♥
♣7
8
-110
-110
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
12,0
80,0
28
V 5♣
♥
2
11
-400
-400
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
29
NS
Lars Underbjerg - Tonni Mathiasen
S 4
♥
♦
9
10
620
620
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
-9,0
27,5
30
V 4
♥
♠7
10
-420
-420
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
31
NS
John Møller Jepsen - Bjarne Juul Nissen
Ø 3UT
♥
5
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5,0
62,5
32
N 4
♥
♣J
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
33
ØV
Søren Caspersen - Mette Veel Christensen
Ø 3
♥
♦
A
9
-140
-140
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
11,0
77,5
34
V 5♠ D
♥
K
9
300
300
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
35
NS
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
N 4♠
♦
2
12
480
480
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
-2,0
45,0
36
Ø 1UT
♦
3
6
100
100
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
37
ØV
Bettina Kalkerup - Mikael Velschow-Rasmussen
N 3UT
♥
J
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
75,0
25,0
-13,0
17,5
38
N 3♠ D
♦
Q
9
530
530
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
39
ØV
Ketty Jepsen - Anne Abraham
S 3UT
♥
7
11
660
660
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
-6,0
35,0
40
N 3♠
♦
A
9
140
140
2,0
-2,0
-2,0
60,0
40,0
41
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
Ø 4
♥
♠3
12
-680
-680
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
-9,0
27,5
42
Ø 2♣
♠5
12
-170
-170
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0